„Tři hráči se omluvili, že je jim špatně, navíc hrálo i béčko, takže jsme to neměli jak doplnit,“ hodnotil trenér Roman Podrazil, jenž tak musel sám nazout kopačky a nastoupit. „Věděli jsme ale, že na Brnou docela umíme, takže jsme poctivě bránili a věřili, že z brejků můžeme něco urvat,“ nastínil taktiku, která nakonec přinesla ovoce. Brná sice brzy vedla díky Rilkemu, pak však brankář Loubal zamkl svou svatyni, na druhé straně otočili skóre z penalty Espinosa a Gaube. Brná dostala v závěru i možnost penalty, také tu ale Loubal zneškodnil.

„Chytal druhou ligu, ale v jeho věku klobouk dolů. Makal celý tým, ale on nás opravdu podržel,“ chválil Podrazil. „Jsou to vybojované a cenné tři body, škoda, že k nim nemáme šest z domácích zápasů, které jsme měli udělat,“ povzdechl si. „Snad se odrazíme.“

Fotbal, krajský přebor, 5. kolo:
Brná – Lovosice 1:2 (1:0)Branky: 6. Rilke – 54. Espinosa (z pen.), 71. Gaube.
Rozhodčí: Baum. ŽK: 3:1. Diváci: 136.
Brná: Satek – Dušek (87. Betka), Prousek, Beneš, Stach (46. Růžička) – Jelínek (79. Morgan), Gajdarski, Hanich – Rilke, Králík (C), Demčenko (46. Zeman).
Lovosice: Loubal – Podrazil, Stejskal (C), Walter D., Espinosa, Baborák, Zuch, Gaube (90. Hlavica), Bělík, Walter M. (90. Záruba), Hurt.