Najít svůj strop. Tak se dá troufale s trochou nadsázky nazvat letošní cíl Dušníků. Loňský nováček I. B třídy ji ihned ovládl, letos tak zamířil ještě o úroveň výš.

„Gró toho týmu tvoří pořád jádro z okresu, takže uvidíme, zda bude I. A třída naše maximum nebo ne,“ řekl trenér Petr Lédl. Ten razí heslo, že fotbal musí jeho tým i fanoušky především bavit.

Fotbalisté Brné mohli postoupit do divize už v loňské sezóně
Brná chce do divize, Neštěmice sází na mládí. Béčko Army výrazně posílilo

„Chceme hrát v klidu, pokud se nám výsledkově nezadaří, holt se vrátíme zpět do I. B třídy,“ netlačí na své svěřence. I proto má na trénincích plno a s morálkou hráčů může být spokojený. „Máme zhruba 23 hráčů, takže tým jsme moc doplňovat nemuseli,“ dodal muž, jehož ovečky v přípravě mimo jiné remizovaly 4:4 s krajským Litoměřickem. „Nedělal bych z toho halo, oba týmy hodně zkoušely.

EKRT ZPĚT U KORMIDLA

Změna na trenérském postu v létě neminula ani celek z litoměřického předměstí. Na lavičce Pokratic už nebude stát Antonín Marčaník starší, který tým dovedl do druhé nejvyšší krajské soutěže, do starých známých vod se vrací Roman Ekrt.

Proboštov - Litoměřicko  2:1
FOTO: Litoměřicko posílilo. Víme, kdo by měl tým kouče Knapíka táhnout

Ten už tým vedl v sezóně 2019/2020. Spolu s bývalým trenérem Marčaníkem odešel přes Labe do Lovosic také jeho syn Antonín Marčaník mladší, do Českých Kopistů se stěhuje brankář Jan Brkoslav, expokratické duo v Lovosicích doplní Charles Emeka Uka.

„Zatím jsme přivedli dva nové hráče, po letech se vrací Víťa Koláček, z Liběšic přišel brankář Slanina. S týmem se připravuje také pět talentovaných a nadějných dorostenců,“ uvedl Ekrt. Spokojený jsem i s přípravou, v níž už jsme měsíc, akorát jsme neodehráli moc zápasů“.