Fotbalisté Lukavce z pozice outsidera trápili v 10. kole I. B třídy České Kopisty, které se vyhřívají na třetí příčce. Těsnou porážku 3:4 nakonec zapříčinily chyby v obraně a absence střelce.

Domácí celek vedl už 3:1, hosté ale díky výbornému týmovému pojetí dokázali srovnat na 3:3, deset minut před koncem však inkasovali čtvrtou branku. „Bohužel nám trošku zahaprovala obrana,“ litoval hostující Hranička, který hodnotil výkon svého týmu. „Také nám chybí nějaký výraznější střelec, který by dal deset až patnáct branek za sezonu. My na to potřebujeme tři nebo čtyři hráče,“ pravil rozmrzele.

Utkání Prackovic (v modrém) proti Lovosicím B se odehrálo na umělé trávě v Lovosicích.
Okresní fotbal: Sváteční víkend přinesl gólové hody i dramata

Přesto ale Lukavec za výkon v derby pochválil. „Předvedli jsme asi nejlepší výkon za poslední měsíce, bohužel jsme po stáhnutí dvoubrankového manka dostali rozhodující gól,“ mrzelo ho. „Kdybychom takto hráli pokaždé, určitě bychom byli v tabulce výš než nyní,“ glosoval současnou jedenáctou pozici v tabulce.

Soutěž vedou Liběšice

V derby na hřišti Podřipanu Rovné nezaváhali ani hráči lídra tabulky z Liběšic, tři body se však nerodily lehce. Domácí totiž vyhráli úvodní pětačtyřicetiminutovku 1:0, Liběšičtí ale po změně stran dvěma brankami během sedmi minut výsledek otočili a v tabulce si tak stále uchovávají pětibodový náskok.

Ostatním zástupcům litoměřického okresu se nevedlo. Černiv nedal ani gól v Černčicích a padl 0:4, Dušníky nestačily 1:3 na hřišti Oseku, s druhým Duchcovem prohrály stejným poměrem Malé Žernoseky.

Fotbalisté Roudnice (v modrobílém) porazili Lukavec 2:0.
Derby ovládla Roudnice, Bohušovice schytaly bůra

Nejhorší debakl si z Ohníče přivezlo céčko Litoměřicka, které jen o branku uniklo potupné desítce. Dojem z výsledku 2:9 nezachránil ani dvougólový Luboš Kyzlík v hostujícím dresu.