Svěřenci trenéra Štefana Knapíka vyhráli v Žatci nad tamním Slavojem 3:1, uspěli ve třetím venkovním zápase v řadě a v krajském přeboru jsou stále ve hře o druhé místo. Před sebou ale mají úplně jinou výzvu.

Utkání Litoměřicko - Kadaň. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Pojďme ale k samotném zápasu. „Byli jsme hodně překvapení taktikou, s kterou na nás Žatec vyrukoval. Nečekali jsme, že půjdou z hodně hlubokého obranného bloku. My jsme sice byli na míči, ale soupeř nás do šancí nepouštěl. Sám hrozil z rychlých brejků, které nám dělaly problémy,“ přiznal Štefan Knapík.

Hosty dostal v 41. minutě do vedení Vacek, po změně stran se ale hra Litoměřicka moc neuklidnila. „Ten výkon ve druhé půli nebyl ze začátku dobrý. Neměli jsme to pod kontrolou. Naštěstí jsme přežili dvě velké šance domácích. Čtvrt hodiny před konce jsme přidali druhý gól, Žatec pak po naší chybě snížili. Vzápětí jsme ale z protiútoku vlastně rozhodli. Vítězství samozřejmě bereme, těší mě, že máme jistou venkovní šňůru,“ usmál se.

Oba celky se v týdnu znovu potkají, tentokráte v rámci finále krajského poháru. Hraje se ve středu 5. června od 18 hodin v Chomutově. „Očekávám, že Žatec bude hrát stejně. Kdyby s námi chtěl hrát fotbal, tak si myslím, že kvalita je na naší straně. Musím pochválit žatecký trávník. Byl sice silně podmáčený, ale skvěle připravený. V Chomutově nás čeká lepší tráva. V tom smyslu, že to prostě nebude tak mokré. Pro naší kombinaci by mělo být lepší i větší hřiště. Naše taktika? Nic měnit nebudeme,“ má jasno.

Knapík by měl mít k dispozici takřka kompletní kádr. „Bude nám asi chybět jeden útočník, kterého zranil v Žatci jeden z domácích hráčů. Dostal za to červenou,“ dodal Štefan Knapík.

Trenér poražených Jan Hyneš neskrýval, že před finálovým duelem nechal některé své hráče odpočinout. „Chceme, aby byli na sto procent připraveni. I přes oslabení jsme měli řadu šancí. To, že jsme je neproměnili, utkání rozhodlo. V první půli to byly tři velké šance, ve druhé pak dvě stoprocentní. Náš gól padl pouze po chybě hostující obrany."

Hyneše netrápí ani tak fakt, že Slavoj prohrál, záchranu by měl mít už tak zajištěnou, ale že přišel před vrcholem sezony o tři klíčové hráče. „Zranění, červená karta a odjezd na futsalové MS do Číny. Nebudu mít tedy k dispozici pro poslední zápasy plný počet hráčů. Teď musíme stmelit partu, zabojovat a ukázat, že máme kvalitu i bez našich opor."


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...