V generálce na ostrý start Knapíkovi hoši prohráli 1:2 na půdě nováčka z Proboštova. Téměř celý duel měli optickou převahu, jenže v zakončení byli bídní; soupeři se vedlo kontrovat z rychlých brejků. „My jsme za celou přípravu ani jednou nevyhráli. Vím, že pro sebevědomí je dobré mít nějaký výsledek, ale my je nehoníme, prioritou pro nás je vidět v akci všechny hráče. Až proti Proboštovu jsme měli ustálenější sestavu, jinak jsme hráli vždy na dvě jedenáctky," informuje Knapík.

Litoměřicko v přípravě i tak odehrálo pěkné zápasy, jeho kormidelník je spokojený. „Měli jsme kvalitní soupeře, hráli jsme se Štětím, béčkem Viktorky Žižkov nebo s Meteorem Praha."

Do kádru přišli tři velmi kvalitní hráči, kteří by měli jeho úroveň pozvednout. „Posílili jsme zejména ofenzivní část. Z Brozan přišel Petr Výborný, ze Štětí Muamer Mešič a Jiří Vacek. Jsou to hotoví hráči, pro tým budou důležití," ví Knapík.

Na jaře mu chyběla v sestavě větší zkušenost, to by se nyní mělo změnit. „My chceme hrát hlavně s mladými, vychovávat si je. Ale na krajský přebor je ta zkušenost důležitá. Kluci, kteří přišli, už mají něco za sebou, i když jsou v dobrém fotbalovém věku. Věříme jim."

Litoměřicko přišlo o derby s Lovosicemi, které sestoupily, což Knapíka mrzí. „Je to škoda, s nimi to bylo vždy derby. Ale budou tam jiné zajímavé zápasy. Už na ten první s béčkem Mostu se těším, hraje vždy kvalitní fotbal."

A jaký fotbal chce hrát Štefan Knapík? „V našem případě to je tak, že jsme v sedmdesáti procentech zápasů krajského přeboru silnější na balonu, dobýváme zavřenou obranu. Jenže musíme čelit rychlým brejkům, bylo tomu tak i teď v Proboštově. Teď ale máme vhodné typy hráčů, kteří si to dají do nohy. Je tam i kreativita. Byl bych rád, kdyby se nám dařilo rychlé přepínání, presink, represink. A jít rychle do zakončení."


Načítám výsledky ...