Před dvěma lety se zadlužený tým zřítil z ČFL až do krajského přeboru. Pod novým vedením se ovšem Litoměřicku daří. Hned v následující sezóně tým vedl krajský přebor, soutěž však ukončila pandemie koronaviru. Tým však od té doby zůstal pohromadě, i proto bude letos jedním z aspirantů na postup. „O tom se zatím nebavíme. Chceme hrát opět v horních patrech tabulky, soustředit se na každý zápas, a uvidíme, kam nás to dostane,“ nechtěl už před startem soutěže spekulovat trenér Štefan Knapík.

Ten naordinoval svým svěřencům čtyři přípravné duely. „Letošní příprava je relativně krátká, má pouze měsíc, proto jsme do ní vložili poměrně dost zápasů. Cílem je získat zpět nějaký herní rytmus, který v době pandemie nebyl možný,“ vysvětlil šéf litoměřické lavičky. Jeho svěřenci nejprve remizovali 4:4 s Lovosicemi, s divizními celky, Louny a Štětím, pak padli se ctí 3:4 respektive 2:4. „Kádr zůstal už druhou sezónu pohromadě, doplní ho ještě několik mladíků z roudnické VOŠ, kteří jsou odchovanci Litoměřic,“ doplnil Knapík.

Lovosice řeší trable

Už poslední sezóny nebyly úplně růžové, a ani před nadcházejícím ročníkem nemají v Lovosicích na růžích ustláno. „Co se kádru týče, nechce se mi o tom zatím moc mluvit. Máme tu nějaké odchody do zahraničí, jiní hráči skončili, takže v tuto chvíli řešíme nějaké příchody, ale zatím nechci předbíhat,“ řekl lovosický trenér Roman Podrazil, jenž musel v minulé sezóně sám několikrát naskočit do zápasu.

„Důležité pro nás je, že se nám povedlo udržet Černohorského, z Neštěmic nás posílí Jan Kubaška,“ potěšila ho alespoň dvě jména.Přesto příliš důvodů ke spokojenosti není. 

Tým odehrál v přípravě zatím tři střetnutí, ani jednou ovšem neslavil výhru. S Dobroměřicemi prohrál 0:2, na Roudnici nestačil v poměru 2:4 a nezdolal ani Litoměřicko, se kterým se rozešel smírně 4:4. V generálce pak Lovosice nestačily na Nový Bor, když prohrály 1:3.