Omlazený tým Liběšic jde do jara s čistou hlavou. „Doplnili jsme tým z vlastních zdrojů, jaro bereme jako patnáct přípravných zápasů na další sezónu. Máme něco nahráno, takže se mladí kluci mohou učit,“ řekl trenér pátého celku I. A třídy Marek Čermák.

„Víme, že to nebude lehká cesta, ale je na čem stavět. Já se navíc znovu cítím jako trenér, můžu mladé kluky učit hrát fotbal, takže mě to zase baví,“ zářil spokojený kouč.

Jeho tým v přípravě zdolal 5:2 České Kopisty, v generálce si poradil 2:1 se Slaným B. Pěti brankami si řekl o pozornost Marek Hendrych. 

Roudnici pomohly ťafky

Tvrdé direkty na startu zimní přípravy pomohly podle kouče Ondřeje Rohlíčka jeho týmu vyladit nakonec vcelku solidní formu.

Špatná docházka, nasazení v tréninku a především dva celice nepovedené zápasy. Tak vypadal úvod přípravy v Roudnici. Jako první přišla nečekaná prohra 4:7 s rezervou Litoměřicka, následoval debakl 0:14 se Štětím.

Pak se však tým zvedl, ačkoliv ještě musel skousnout porážku 0:3 s Krupkou. Následovaly ovšem výhry 6:0 s Pokraticemi, 1:0 s Pšovkou Mělník, stejným poměrem zdolal Rohlíčkův výběr v generálce Litoměřicko, které je v popředí krajského přeboru. „Ty ťafky, co jsme dostali v úvodu přípravy, asi byly k něčemu dobré. Zlepšené výsledky se projevily i v tréninkovém procesu, který se podle mě zkvalitnil,“ kvitoval kouč.