Roudnická rezerva má o motivaci postaráno. Tým totiž na startu přípravy trénuje pohromadě, trenér roudnického áčka Pavel Hoznédl vítá zvýšenou konkurenci o hráče, kteří by mohli mít potenciál přesedlat z I. B třídy, kde hraje roudnická rezerva, o soutěž výš.

„Jsme jeden tým, jeden klub, takže proč ne? A jsme určitě rádi, že je tady takový počet. Popravdě jsem ještě nezažil, aby na začátku přípravy bylo na hřišti nějakých 34 kluků. A to jich ještě pár chybí, buď jsou na dovolených, zranění, nebo různě na zkouškách – třeba v Teplicích, Slaném, Libiši, Štětí,“ řekl kouč, který vede tréninky s novým asistentem Danielem Slezákem.

Také béčko už má, krom modelového zápasu proti áčku, za sebou první přípravný duel, i přes poločasové vedení 2:0 ale nakonec nestačilo na roudnickou VOŠ a padlo 3:5. Dvěma brankami zazářil Hlaváček, třetí zásah přidal Hlavsa.

KŘEŠICE MAJÍ ROZHLAS

Na příjemnou novinku se mohou od nadcházející sezóny těšit diváci v Křešicích na Litoměřicku. „Máme rozhlas, takže konečně můžeme divákům číst sestavy,“ pochvaloval si předseda klubu Stanislav Chládek.

Kromě zavedených jmen, mezi něž už ale nebude patřit brankář Větvička a také Chvála, mohou fanoušci slyšet i jména nových akvizic. „Z Polep přišel brankář Lukáš Smejkal, z Litoměřicka Martin Loula a z Třeboutic Martin Hensch,“ osvětlil Chládek.

Tým, který chce opět skončit v horní polovině tabulky, už má za sebou domácí memoriál Petra Kořána, kde skončil třetí, ještě ho čekají zápasy v Rovném, s Hoštkou a generálka v Lounech.

BOHUŠOVICE SHÁNÍ POSILY

Ani letos nebudou mít v Bohušovicích nad Ohří klidné léto. Trenér Roman Lácha opět řeší nedostatečnou šířku kádru. „Klidně veřejně napište, že sháníme posily. Dva hráči nám odešli, zatím nikdo nepřišel, takže náš už tak úzký kádr se ještě zmenšil,“ pokrčil rameny.

Cíle jsou tedy jasné. „Za mě hlavně odehrát sezónu v plném počtu hráčů. Jinak bychom se rádi vyhnuli bojům o záchranu a měli co nejdříve klid.“

Přípravu začal tým až 4. srpna, o dva dny později už bylo na programu první přípravné utkání. „Zápasy budeme mít dva, ale soupeři jsou zatím v jednání, jelikož první předjednaní nám to odřekli kvůli malému počtu hráčů. Bojují s tím všichni,“ dodal.