Téměř vše podstatné se odehrálo v první pětačtyřicetiminutovce, kdy vstřelily Louny obě branky. „Bohužel oba góly jsme si dali prakticky sami po vlastích chybách,“ litoval Podrazil. „Navíc neproměníme šance, které si vytvoříme, to je pak těžké vyhrávat,“ pokračoval v hodnocení.

„Jinak si ale myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, bohužel výsledkově je to pro nás špatné,“ pokračoval kouč celku, který už klesl na osmou příčku. „Jsem ale spokojen s přístupem a nasazením všech hráčů. Snad navážeme takto i v dalších zápasech, už by se nám opět hodily tři body.“

Dva body má také Štětí, které vedlo nad Žatcem od 4. minuty po gólu Slavíčka. Hosté však duel otočili, dvě minuty před koncem srovnával Faust. Štětí pak zvládlo penalty v poměru 4:3.

LITOMĚŘICKU KLÍČOVÁ VÝHRA TĚSNĚ UNIKLA

Jeden z klíčových duelů čekal na rezervu Litoměřicka. Ta nastoupila v souboji posledního s předposledním na hřišti Jílového a tříbodový přísun by byl více než žádoucí.

Na úvodní trefu čekala stovka diváků až do závěru první půle, kdy se trefil litoměřický David Dura a do kabin tak odcházeli spokojenější hosté. Po změně stran se Jílové snažilo o vyrovnání, což se mu povedlo po hodině hry, kdy se trefil Bílek.

Přesto mohli hosté získat v závěru všechny tři body, ve vyložené příležitosti však zatáhl za záchrannou brzdu domácí Kolář, jenž viděl okamžitě červenou kartu. Svému týmu ale zachránil body navíc, Litoměřice totiž přímý volný kop nevyužily a na penalty nakonec prohrály 3:4. S dvoubodovou ztrátou tak zůstávají poslední.