Štětí nedokázalo navázat na úvodní jarní výhru z Lovosic a v domácí premiéře po zimní pauze udolalo poslední celek tabulky, Modrou/Hrobce až po pokutových kopech. Fotbalisté Lovosic měli volno, jejich duel v Horním Jiřetíně je odložen na 8. května.

Domácí udeřili po půlhodině hry z rohového kopu, centr Fausta uklidil na místo určení Fary. Jenže hostům se povedlo čtvrt hodiny před koncem srovnat, i přes několikeré střídání už ale drtivý tlak Štětí nepřišel a o bonusovém bodu tak musela rozhodnout až loterie ze značky pokutového kopu. V té byli nakonec úspěšnější domácí, přesto je pro ně pouze dvoubodový zisk ztrátou.

„Pomýšleli jsme na zisk všech tří bodů, ale hosté poctivě bránili. Měli jsme vše pojistit druhým gólem,“ litoval předseda domácího celku Milan Plíšek. „Šancí moc nebylo a když už nějaká přišla, chyběla nám větší přesnost v zakončení,“ uzavřel hodnocení zápasu.

Fotbal, krajský přebor, 17. kolo:
Štětí – Modrá/Hrobce 2:1 PK(1:0, 1:1, –4:3 pen)
Branky: 30. Fary – 73. Slykhouski.
Rozhodčí: Průša. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Štětí: Kysel – Fary, Ransdorf (45. Beruška), Vacek, Mencl – Slavíček (79. Prieložný), Belák, Slanička, Stejskal, Faust – Písař (71. Horváth)

TJ Krupka – FK Litoměřicko B 5:4 (3:1)
Branky: 11. a 65. Suchý, 39. Kolář, 18. vlastní Ringel, 80. Kubný – 5. a 79. Kodad, 61. Dura, 71. Frank.
Rozhodčí: Zitko. ŽK: 0:1. Diváci: 60.

Horní Jiřetín – Lovosice – odloženo na 8.5. 17.00