Roudničtí měli brilantní vstup do utkání, už po necelých dvaceti minutách vedli 3:0, čímž prakticky rozhodli o osudu zápasu. Do přestávky přidal ještě svou druhou branku v zápase Neuman, krátce po změně stran se mezi dvougólové střelce zapsal i Slavíček a bylo vymalováno. Domácí zvládli díky Lepičovi vzápětí alespoň kosmeticky upravit skóre, vysoké porážce s potupným bůrem navrch se ale nevyhnuli. „Čekali jsme to v Křešicích mnohem těžší, ale po pár minutách bylo hotovo,“ byl po zápase vcelku stručný trenér Roudnice Jiří Šmidrkal. „Když vedete takhle rychle o tři góly, tak je v podstatě po zápase,“ doplnil na závěr hodnocení.

Důležité tři body mají také Bohušovice, které se na ně ale proti České Kamenici pořádně nadřely. Zatímco hosté už mají jistý sestup, Bohušovice stále bilancují na hraně. Na sedmý Rumburk, který měl však o dva zápasy víc, ztrácely pouhých sedm bodů, proti předposlednímu celku tak byla výhra v boji o záchranu povinností.

Plány se začaly naplňovat ve 12. minutě, kdy otevřel skóre domácí Drahoňovský, hosté však dokázali srovnat. Tři body tak trefil až v 86. minutě Mikoláš. „Byl to oboustranně ošklivý fotbal. Nám chybělo šest hráčů ze základu, i soupeř asi přijel s béčkem. Výhra je to ale důležitá,“ hodnotil trenér Bohušovic Jan Gaube.