Bezděkov, Bohušovice nad Ohří, Pokratice i České Kopisty urvaly ve 14. kole I. B třídy na hřištích soupeřů výhry. Naopak lídr z Křešic doma zaváhal se Svádovem.

Pokratice přijely do Ústí nad Labem na umělou trávu místního Městského stadionu s vědomím, že zápas s Hostovicemi je duelem týmů se stejným počtem bodů. Prezentovaly se proto konsolidovanou obranou, s níž se Hostovice za celý zápas nedokázaly vypořádat. Všechny góly padly v závěrečné dvacetiminutovce. V 72. minutě poslal Pokratice do vedení Písař, domácí záhy odpověděli ze standardky. Už za dvě minuty ale vrátil hostům vedení opět Písař, pojistku na 3:1 přidal v nastavení Podrábský.

Lídr z Křešic přivítal v domácím zápase Svádov-Olšinky, jenže překvapivě prohrál 3:4. „Soupeř hrál opravdu velice dobře, překvapili mě,“ uznal předseda domácího oddílu Stanislav Chládek. „Dobře bránili, hráli na brejky, které dokázali výborně řešit. Vydrželi s námi běhat po většinu zápasu a řekl bych, že si lépe potykali s těžkým terénem,“ dodal.

Dvakrát se z přímého kopu nechytatelně do šibenice trefil hostující Blaško, domácí chytili slinu až za stavu 1:4. Kontaktní branky však přišly příliš pozdě, v 77. respektive v 90. minutě. „Možná soupeři trošku došly síly, my už ale vyrovnat nestihli,“ pokrčil rameny Chládek.

Výhru ze souboje dvou odpadlíků z I. A třídy vezou Bohušovice, které 3:2 na penalty urvaly souboj v Mojžíři. Vděčí za to především Ortbauerovi, jenž zařídil obě branky v základní hrací době.

Famózní obrat předvedly České Kopisty. Ty po prvních 45 minutách prohrávaly v Chlumci 0:2, po změně stran ale díky dvěma trefám Hýře a Tůmy a jedné brance Satrana obrátily až na konečných 5:2 ve svůj prospěch. Bezděkov zvládl přestřelku 7:5 v Heřmanově, o góly hostů se podělilo pět střelců. 

I. B TŘÍDA, skupina A – 14. kolo:
Mojžíř – Bohušovice 2:3 PK (1:2)
B: Pavlík, Kugler – Ortbauer 2. R: Jirsák. ŽK: 3:4. Diváci: 150.
Křešice – Svádov 3:4 (0:2)
B: Kühn, Tirdil, Bader – Blažko 2, Vošahlík 2. R: Novotný. ŽK: 0:3. Diváci: 50.
Chlumec – Č. Kopisty 2:5 (2:0)
B: Uhlíř 2 – Hýř 2 (1 z PK), Tůma 2, Satran. R: Svoboda. ŽK: 2:0. Diváci: 20.
Hostovice – Pokratice 1:3 (0:0)
B: Doubek – Písař 2, Podrábský. R: Faigl. ŽK: 3:5. Diváci: 100.
Heřmanov – Bezděkov 5:7 (2:4)
B: Cimpl 3, Majerik, Z. Čapek – J. Kříž 2, M. Hlavsa, Hubený, Adelt, Čaněk, B. Kříž. R: Topinka. ŽK: 0:1. Diváci: 30.