I když padly podzimní mlhy, fotbalistům Horního Jiřetína teď září slunce. Vyhráli potřetí v řadě, stoupají tabulkou a momentálně jsou v krajské I. A třídě na šestém místě. V posledním domácím střetnutí si poradili s mužstvem Roudnice, které nakonec po boji přehráli 2:0. Diváci museli na první trefu čekat více jak hodinu, když se konečně po 62 minutách prosadil Pavel Ducháček. Potom stačilo jedenáct minut tradičnímu kanonýrovi Václavu Štípkovi, aby přidal druhou a konečnou trefu.

„Doma se nám daří. Jsem rád, že to tentokrát bylo s nulou vzadu, což je vždy příjemná vizitka,“ byl spokojený domácí trenér Josef Tancoš.

„Zápas v Jiřetíně určitě nebyl pro diváky žádná hezká podívaná. Vsadili jsme na poctivou defenzivu a v té si kluci víceméně vedli dobře. Domácí zahrávali hodně standardních situací, dva rohy jim nakonec vyšly. My jsme si vytvořili za celý zápas prakticky jedinou šanci kolem osmdesáté minuty. Hra dopředu z naší strany bohužel trpěla na nekvalitu nebo nedisciplinovanost,“ mrzelo roudnického trenéra Pavla Hoznédla.

Dopředu byli domácí nebezpeční. Mohli se radovat i za vyšší skóre. „Naši krajní hráči Lastovka a Dargaj šli snad šestkrát nebo osmkrát sami na bránu,“ kroutil hlavou trenér Tancoš.

Na podobný problém narážela i Roudnice. „Několik nadějných brejků jsme ukončili buď špatnou přihrávkou, nebo zbytečným útočným faulem. Navíc mají domácí zkušený tým, který si další ofenzivní pokusy pohlídal,“ přidal k hodnocení Hoznédl.

Jiřetínského trenéra Josefa Tancoše těší fakt, že tým si sedá, střelci Štípkovi se daří. Na kontě už má pět přesných zásahů.

„V každém zápase se dokáže prosadit. Je to střelec celý život, toho si cením. Navíc se nám rozběhali i mladší kluci, takže si to asi opravdu začíná jak se říká sedat. Jsem spokojený,“ dodal jiřetínský trenér, který Václava Štípka vlastně přivedl v rozjeté sezoně z fotbalového důchodu. Štípek pamatuje i ligové časy, kde v minulosti sbíral zkušenosti například v dresu mosteckého Baníku.

Jiřetínský klub po minulé sezoně opustil krajský přebor, ve kterém se nakonec nedokázal udržet.

„O I. A třídě jsem něco málo věděl, respektive věděl, kdo jak hraje, kde kdo hraje a jaký tým jak skončil minulou sezonu. Ale zatím mě překvapila zázemí, přesněji hřiště, kde jsme hráli venku, byla naprosto super. Kvalita, v přípravě jsme hráli většinou s I. A třídou a poráželi je, ale doba se mění,“ řekl nedávno Deníku jiřetínský brankář Miloslav Aschenbrenner, který svůj oblíbený klub neopustil ani po sestupu.


Načítám výsledky ...