Defacto všechno podstatné se odehrálo až v samém závěru zápasu. Deset minut před koncem otevřel skóre domácí Tomáš Hruška a Litoměřice, možná trochu překvapivě, vedly. Hostům výrazně tekly nervy, v první minutě nastavení se neudržel Daniel Kasal, jenž chytil jednoho z domácích hráčů pod krkem, za což byl okamžitě vyloučen. Emoce plály i na srbické lavičce, kde o chvíli později obdržel za vulgární výrazy červenou kartu také trenér Martin Luger, přesto se nakonec favoritovi povedlo vyrovnat. V 93. minutě se prosadil střídající Egrt a poslal zápas do penalt. V nich však Srbičtí proměnili pouze dvě a svěřenci Štefana Knapíka tak brali bonusový bod.

Naopak další debakl schytaly Lovosice, které doma nestačily na Oldřichov a padly ostudně 0:6. Svěřenci Romana Podrazila mají po osmi kolech už 31 inkasovaných branek, což je suverénně nejhorší obrana celé soutěže.