Fotbalisté Lovosic v krajském přeboru v domácím prostředí nečekaně zaváhali proti Brné. Jedinou brankou je zařízl už ve 25. minutě Jan Králík. „Jsem z toho hodně rozladěný. Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale neproměnili jsme žádnou, zatímco soupeř snad z jediné šance dal gól,“ smutnil po zápase trenér Lovosic Roman Podrazil.

Právě Lovosičtí se častěji tlačili do zakončení, žádná ze střel se ale neujala. „My jsme měli v prvním poločase více ze hry, domácí ale měli opravdovou tutovku, z níž trefili břevno,“ přiznal hostující kouč Tomáš Heřman.

Ilustrační foto
Lukavec zářil v Kopistech, hledá však produktivního střelce

Duel nakonec rozhodla 25. minuta, kdy zahráli domácí standardní situaci tak mizerně, že se míče zmocnil Guth, na vlastní polovině ho předal Janu Králíkovi, který prošel celé hřiště a nakonec vystřelil svému týmu veledůležité vítězství.

„Ani kdybychom hráli tři dny, tak gól nedáme. Poslední kapkou je fakt, že z naší standardky dostaneme gól poté, co se míče zmocní jejich nejlepší hráč a nikdo ho při sólu přes celé hřiště nedokáže zastavit,“ glosoval po utkání smutně domácí lodivod.

Lovosice zůstávají v tabulce šesté, z regionu je na tom nejlépe Štětí, které po výhře 3:1 v Kadani drží čtvrtou příčku. Rezerva Litoměřicka neudržela vedení na hřišti Horního Jiřetína a nakonec prohrála 2:1 na penalty, když nedokázala proměnit ani jeden pokus, a klesla na devátou příčku.

Utkání Prackovic (v modrém) proti Lovosicím B se odehrálo na umělé trávě v Lovosicích.
Okresní fotbal: Sváteční víkend přinesl gólové hody i dramata

Byl bych špatný kouč, kdybych měnil cíl, říká Roman Podrazil

Trenér Lovosic Roman Podrazil ví, že jeho tým musí ztrátu dohnat jinde.

Fotbalisté Lovosic doma ve 13. kole krajského přeboru nečekaně zaváhali s Brnou 0:1. Vymstila se jím především koncovka. Trenér Podrazil ale cíl pro závěr podzimu měnit nehodlá.

Jak byste zhodnotil nečekanou ztrátu?
Stále jsem z toho dost rozladěný. Myslím, že jsme si vybrali smůlu oproti některým zápasům, kde při nás stálo štěstí. Ani kdybychom hráli tři dny, tak bychom nejspíš gól nedali. Bolí to o to víc, že soupeři stačila jediná šance.

Gól vám dal nejzkušenější hráč hostů, navíc po sólu přes celé hřiště…
To je další věc. Navíc to bylo po naší standardce. Nikdo z našich hráčů ho nedokázal zastavit, to se nám nesmí stávat. Mrzí mě také, že se nám to stalo doma, kde bychom měli sbírat body.

V tabulce jste ale na nováčka poměrně vysoko, držíte šestou příčku, jak moc tedy taková ztráta bolí?
V závěrečných třech kolech jsme vytyčili cíl získat šest bodů. Samozřejmě jsme věřili, že Brnou porazíme, o to to teď bude těžší. Žatec je hodně nevyzpytatelný soupeř, Perštejn je doma nepříjemný a hraje o záchranu. Byl bych ale špatný trenér, kdybych měnil vytyčené cíle.

Ačkoliv jste v horních patrech tabulky, máte jeden z nejhorších útoků soutěže, neuvažujete o posílení týmu?
Samozřejmě, že jako trenér nad skladbou týmu přemýšlím. Bavit se o tom ale můžeme až po podzimu. Nyní bych nechtěl zatracovat své hráče, protože si myslím, že máme dobrý tým. Navíc to není jen o střelci jako takovém. Citelně nám momentálně chybí Dominik Lenrt, který je pro nás klíčovým hráčem. Nejen, že umí góly dávat, ale navíc je skvělou finální fází připravuje i pro své spoluhráče. Když mohl na začátku sezóny hrát, bylo to směrem dopředu také jiné.