Ještě v den zápasu se řešilo, zda se vůbec bude hrát, a pokud ano, tak zda na umělé, nebo přírodní trávě. Počasí se ale nakonec umoudřilo a oba celky si to tak mohly rozdat na přírodním pažitu.

Domácí, vědomi si pouhé dvoubodové ztráty na svého soupeře, vstoupili do zápasu lépe a aktivním pohybem a rychlým přechodem na polovinu soupeře dělali obraně Štětí potíže. Hosté ale hru brzy vyrovnali a první poločas přinesl řadu šancí, ale i žluté karty na obou stranách. Prvního gólu se diváci dočkali těsně před přestávkou. Na načasovaný centr Slaničky naskočil Faust a hlavou zajistil svému celku poločasový náskok.

Také po změně stran pokračovaly oba celky v nastoleném trendu, ovšem znovu se radovali pouze hosté. Půl hodiny před koncem se po sérii střel míč odrazil k Písařovi a ten si otevřel střelecký účet ve Štětí. I přes řadu dalších příležitostí obou celků už se skóre nezměnilo a svěřenci Romana Podrazila tak nenavázali na překvapení z podzimu.

„ Výhra na úvod jara se cení a je dobrým vstupem do dalších náročných utkání. Na naší hře bylo vidět, že je to první letošní utkání na přírodní trávě, a i když nás míč někdy zlobil, tak je výhra zasloužená a hráči zaslouží pochvalu,“ liboval si hostující manažer Milan Plíšek.

Fotbal, krajský přebor, 16. kolo:
Lovosice – Štětí 0:2 (0:1)
Branky: 40. Faust, 60. Písař.
Rozhodčí: Klimpl. ŽK: 2:3. Diváci: 100.
Lovosice: Šafránek – Oncirk (76. Červenka), Suchý (76. Majer), Husar (46. Durček), Kočina, Walter D., Zdvořák, Espinosa, Hušek, Klug, Walter M.
Štětí: Kysela- Fary, Svoboda, Vacek, Mencl – Slavíček, Slanička (83. Feko), Beruška (70 . Stejskal), Faust (86. Podhorský) – Belák, Písař (66. Horváth)