V 15. kole krajského přeboru se fotbalisté Lovosic loučili s podzimní částí sezony. Proti Žatci nakonec uzmuli dva body za výhru 3:2 na penalty, ve kterých uspěli počtvrté z pěti letošních pokusů.

Kdo přišel na gólové hody, mohl zavítat klidně až na poslední půlhodinku. Žatec totiž od 25. minuty držel těsné vedení 1:0, v 65. minutě však srovnal domácí Marčaník. Tři minuty před koncem ale zamířil do černého hostující Klinec, ovšem dvougólový domácí hrdina pouhých 120 sekund na to opět srovnal. Bláznivý závěr vygradoval v penaltovém rozstřelu, který skončil až za stavu 8:7 pro domácí.

Štětí šlágr nezvládlo

Zápas kola se hrál v Srbicích, kam zavítalo k přímé bitvě o druhou příčku Štětí. Oba soupeři toužili natáhnout sérii výher, domácí čítala pět, hostující dokonce sedm utkání.

Pohledné utkání, kde měli v první půli navrch domácí, nabídlo v úvodní pětačtyřicetiminutovce jedinou branku Srbic. Střídající Walter ale po změně stran srovnal. Domácí však poslal chvíli na to opět do vedení velezkušený Jan Martykán, hostům pak pomohlo i břevno. Ačkoliv mělo i Štětí několik šancí, v závěru při hře vabank přidal pojistku domácí Sigmund a stanovil konečný účet utkání na 3:1

„Zápas jsme nezačali dobře, celá první půle byla z naší strany dost nevýrazná. Nedostali jsme se do tempa a vypracovali jsme si pouze jedinou šanci,“ hodnotil sportovní manažer Štětí Milan Plíšek. „Po pauze se nám sice povedlo rychle srovnat, stejně rychle jsme ale opět prohrávali,“ hledal klíčové momenty. „Druhý poločas byl z naší strany lepší, bohužel na soupeře to nestačilo. Určitým faktorem byla také pro všechna hostující mužstva, tak v uvozovkách, oblíbená umělá tráva, na které se v Srbicích hraje,“ dodal na závěr hodnocení.

Štětí tak skončilo po podzimu na čtvrté příčce, Lovosice jsou šesté, rezerva Litoměřicka je po porážce 1:5 v Kadani jedenáctá. „Dá se říct, že jsme spokojeni. Zejména za druhou polovinu podzimu je potřeba mužstvo pochválit, protože vyhrálo sedmkrát z osmi zápasů,“ zhodnotil podzim Plíšek.