„Vedení klubu nás požádalo, abychom webové stránky SK Roudnice zablokovali. Nějaký parazit změnil hesla a všem je, podle mě, ukradl. Navíc začal dávat na stránky nesmysly. Dokonce tam dal fotku, kvůli které hrozí klubu žaloba. To se ještě nikdy nestalo. Podle mě je to zkrátka ichtyl,“ sdělil Deníku Ladislav Pokorný, který má na starosti webové stránky v Roudnici, kam dodává články, fotky i videa. Byl také členem výboru v minulé sezoně.

„Je vidět, že cesta do pekel je leckdy vydlážděna samými dobrými umýsly. Vypadá to, že se všechno vrátí k normálu,“ dodal Pokorný. Stránky sice byly v pátek odpoledne spuštěny, avšak jen s částí příspěvků nového sportovního ředitele. 

Roudnický trenér Matěj Lačný
V Roudnici „španělskou cestu" nechceme! Vadí Mulačův nízký morální kredit

„Já bych se k tomu nechtěl moc vyjadřovat. Blíží se schůzka výkonného výboru, poté vydáme prohlášení. Stránky jsme nechali zablokovat, jelikož se tam objevovaly lživé informace,“ stručně pravil Václav Vohánka, předseda Roudnice nad Labem.

Jak Deník na konci června informoval, tak právě Martin Mulač přišel do Roudnice s novým sportovním konceptem, když chtěl jít španělskou cestou. Na konci května na valné hromadě klubu odstoupil tehdejší výkonný výbor, načež bylo zvoleno nové klubové vedení.

Narazil ale na velký odpor, v čele s Matějem Lačným, trenérem ženského úseku v Roudnici. Tomu vadilo jednání ze strany Mulače, ale také fakt, že chtěl překopat připravenou letní přípravu.

„My, co Mulače a jeho bratra Roberta známe, jsme dávno věděli, že tohle nechceme,“ řekl jasně Lačný na začátku července.

Zdroj: se svolením Matěje Lačného

Tomu nejvíce vadila úroveň jednání. „Pokud by nám to bylo podáno tak, že se ti španělští trenéři budou nejprve zúčastňovat našich tréninků, sem tam nám dají nějakou radu, vzdělání, tak si řekneme, proč ne, že to není špatná cesta. Ale když k nám přijdou lidé s takovou minulostí, navíc se chovají arogantně, nepřipouští diskuzi, tak to je úplně něco jiného. Ta arogance je bezbřehá. Jen slyšíme, jak vše děláme špatně. Nejen my, ale celkově že se v Česku dělá fotbal špatně. To ja takové to „vy jste blbci, my to umíme nejlépe, buďte rádi, že tu může být a asistovat nám,“ kroutil hlavou.

Martin Mulač své cestě věřil, a vyjádřil se právě ke své minulosti, kterou mu připomínal právě Lačný.

„ Já nepotřebuji nikomu nic dokazovat. Věřím, že jsem odtrénoval víc dětí, než možná někteří trenéři tady dohromady. Každý den jsem na hřišti a věnujeme se tréninkům. Během výjezdů na Moravu jsme měli i čtyři tréninky denně. A že někdo řekne, že nemáme klub? Teď ho máme, a já věřím tomu, že ti, kdo jsou nyní v opozici, uvidí, že je to dobrá cesta,“ řekl Mulač v rozhovoru pro Deník na začátku července.

Z Roudnice během roku až do ligy. Beránek dokonce překonal Ljevakovićův rekord

Dokonce se i mluvilo o tom, že z Roudnice zmizí dospělý fotbal. Naštěstí se tak nestalo, oba seniorské týmy tento týden zahájily přípravu.

„Já bych to nechtěl moc komentovat. Po sezoně jsme si všichni chtěli od fotbalu odpočinout a vypustit ho z hlavy. Místo toho jsme toho poslední tři týdny měli plnou hlavu. Já jsem věřil, že tady dospělý fotbal neskončí. Vždy tady fotbal byl. Podobné věci se tady dějí opakovaně, ale vždy se to zase urovnalo,“ pravil Pavel Hoznédl, kouč A týmu Roudnice.


Načítám tabulku ...