České Kopisty zvládly derby litoměřického okresu, v Pokraticích si vyšláply na domácí celek v poměru 4:0. „Nebylo to tak jednoznačné. Zápas byl hodně vyrovnaný, řekl bych, že rozhodla pětiminutovka v závěru poločasu, kdy jsme dali tři góly. To soupeře viditelně položilo, my už to pak kontrolovali a v závěru přidali pojistku,“ hodnotil kouč Českých Kopist Václav Kutzler. „Oproti poslednímu zápasu, který se nám příliš nepovedl, jsem viděl opět bojovnost a nasazení,“ hlásil spokojeně.

Jeho tým tedy nadále drží pátou příčku, čtvrtý je Bezděkov. Ten doslova vydřel výhru 1:0 v Heřmanově. „Přeci jen je to výš položená obec, takže tam byl těžký, podmáčený terén. Byl to spíše boj, než fotbal. Podržel nás brankář, který chytil dvě nebo tři velké šance domácích, a pak jsme rozhodli z přímého kopu,“ shrnul zápas kouč hostů Bedřich Matoušek.

Kromě Pokratic se nevedlo ani Křešicím, které dostaly bůra v Mojžíři. Souboj dvou nedávných aspirantů na postup domácí zcela ovládli, od většího debaklu Křešice uchránil brankář Ondřej Větvička. 

1.B třída dospělých sk. A, 7. kolo:
TJ Heřmanov - SK Bezděkov 0:1
Branka: 72. Pištora

TJ Sokol Pokratice-Litoměřice - TJ Sokol České Kopisty 0:4
Branky: 40. z pen. Tůma, 42. Satran, 44. Hýř, 90. Podaný

Unčín - Bohušovice n. O. - odloženo