I. B třída fotbalistů míří do finiše a díky reorganizaci z ní sestoupí více než polovina týmů. O sestupovém klíči se dočtete už v dnešním vydání Deníku. O víkendu si pořádně zavařily i Dušníky, které prohrály 1:2 s Osekem.

Domácí začali skvěle, v poločase vedli 1:0, jenže po změně stran nechali nejprve soupeře vyrovnat, devět minut před koncem pak Osek vstřelil i vítězný gól. „Co na to říct,“ odmlčel se předseda klubu Jaroslav Honzajk, který dlouho hledal vysvětlení kolapsu jeho týmu. „Zkazili jsme si to sami,“ hlesl. „V první půli jsme byli lepším týmem, o přestávce se nám ale moc nepovedla střídání, pak jsme nedali řadu šancí a soupeř nás potrestal,“ soukal ze sebe.

Dušníky tak místo toho, aby stáhly soupeřův náskok v tabulce na dva body, ztrácí osm bodů, ve hře jich už je přitom jen devět. „Samozřejmě, že jsme se chtěli zachránit. Skončit tak, abychom o té záchraně mohli rozhodnout sami. Třeba bychom se pak s hráči dohodli, že přeci jen budeme hrát raději okres, ale bylo by to naše rozhodnutí. Teď už k tomu máme ale daleko,“ zalitoval předseda klubu, který na jaře nepodává špatné výsledky.

Jedinečnou šanci budou mít Dušníky v příštím kole, kdy zajíždí na hřiště pátého Duchcova, na nějž ztrácí pouhé dva body. Ty získal Duchcov v uplynulém kole na hřišti Malých Žernoseků, které vedly 4:1, ale nakonec padly 4:5 po penaltách. Hosté nejprve čtvrt hodiny před koncem snížili z penalty, v závěrečné dvouminutovce pak dvěma slepenými brankami srovnali na 4:4. Doslova penaltová exhibice skončila až za stavu 13:12 pro hosty.

VEDOUCÍ TRIO NEZAVÁHALO

Bezchybně zvládlo svou úlohu vedoucí trio z Litoměřicka, záchranu ale zatím slaví pouze Liběšice a Bezděkov. Českým Kopistům, které zvítězily 5:2 v Lukavci, ještě schází jedna výhra, nebo zaváhání soupeřů. Podobně suverénně si vedly i zbylé dva týmy. Bezděkov loupil 6:2 v Libochovicích, Liběšice doma přehrály 5:1 Rovné.

Ze zbylých zástupců okresu hostil Černiv Černčice, s nimiž si poradil 3:1, naopak céčko Litoměřicka nestačilo doma na Ohníč. Hattrickem hostům k výhře pomohl Jan Rokos, za domácí se prosadil Martin Císař.

Do konce sezóny zbývají tři kola. Kromě dvou zachráněných celků, Českých Kopistů a Dušníků, které ještě vyhráno nemají, jsou všichni ostatní zástupci Litoměřicka ze hry. Rovné, Lukavec, Malé Žernoseky, Litoměřicko, Černiv a Libochovice si příští rok zahrají okresní soutěže. Kompletní přehled pohybů mezi soutěžemi naleznete ve čtvrtečním Deníku.