V anketě nerozhoduje úroveň soutěže, ve které oddíl nastupuje. Stejně tak ani dosažené výsledky. Prioritní je podpora jeho věrných příznivců. Hraje se nejen o prestiž, ale také o zajímavou novinářskou cenu a v neposlední řadě o postup do závěrečného boje o Krále severu!

Jak se rozhodovat při hlasování? Kdo je na vážkách, může přihlédnout k práci s mládeží, aktivitě jednotlivých klubů i v mimofotbalové sféře, třeba na sociálních sítích. Rozhodovat může také kvalita občerstvení na stadionu či atmosféra během fotbalových mačů. Zkrátka: rozhoduje vše, na co si jen vzpomenete. Nejvíc je ale anketa o tom, kdo má na internetu nejvíc věrných fanoušků, kteří jsou ochotni přidávat hlasy ve dne, v noci.

Brozany - Velké Hamry, fotbal zimní příprava 2023
FOTO: Brozany měly vítěznou přípravu. Ideální ale nebyla, řekl Šmidrkal

V anketě o krajského vítěze je 21 klubů (tři postupující celky ze sedmi okresů). V lokálních kolech se nejvíc dařilo TJ Dobříni z litoměřického okresu, která nasbírala 17 778 hlasů! Zdatně jí sekunduje Černiv (rovněž okres Litoměřice) s 16 672 hlasy. Pomyslná třetí příčka by patřila Měcholupům (Louny), které dostaly 14 728 hlasů.

Zdroj: Deník/František Bílek

Je tu ale krajské finále, začíná se od nuly! Kdo se tedy stane vítězem? Hlasovat pro svého favorita můžete až do konce března 2023. Nové hlasy je možné přidávat každých pět minut. Sdílení na sociálních sítích samozřejmě povoleno.

Fotbalisté Štětí ilustrační
Zimní průvan ve Štětí. Trenér Obrtlík musel nahradit sedm hráčů

Tři nejlepší oddíly Ústeckého kraje postoupí do finále, ve kterém se o Krále severu utkají se třemi nejlepšími kluby Libereckého kraje. Nejlepší krajský tým se zároveň může těšit na návštěvu sportovního reportéra Deníku, který během tréninku či zápasu pořídí obsáhlou videoreportáž o klubu, jeho hráčích, vedení a fanoušcích.