"Všichni hráči A mužstva dospělých i dorostenci, kteří v inkriminovanou dobu přišli do kontaktu s daným členem týmu, jsou od pátku v karanténě. Všichni byli odesláni na odběry a v závěru karantény bude proveden druhý kontrolní test," oznámil klub. Štětí tak muselo odložit na neurčito zápas 1. kola divize s týmem Most-Souš.

"Nakažený je jeden z hráčů, jmenovat ale nebudu," řekl Deníku sportovní manažer Štětí Milan Plíšek.

Na celý tým byla uvalená karanténa, která skončí v pátek. "Hráči projdou v pátek druhým testováním, nečekám ale, že výsledky budou okamžitě. Pak uvidíme, co dál," pokrčil rameny Plíšek.

Severočeši pro jistotu nechali odložit úvodní zápas nové sezony, který měli odehrát v sobotu na stadionu v Mostě. "Někteří hráči mohou mít výsledky až v pondělí, navíc nikde není zaručené, že bude všechno v pořádku, takže jsme to nechtěli riskovat," vysvětlil situaci Plíšek.

Pro svěřence nového trenéra Josefa Jarolíma je nečekaná pauza velkou komplikací. "Samozřejmě, že je to nepříjemné. Za prvé vypadneme z tréninkového tempa, protože celý tým musí do karantény, za druhé odložený zápas budeme muset dohrávat někdy uprostřed týdne ve všední den, což je, vzhledem k tomu, že pojedeme na hřiště soupeře, nepříjemné," dodal manažer štětského klubu.