Štětí ve Slaném prohrálo zaslouženě, což potvrdil i zkušený obránce Michal Obrtlík. „Domácí byli lepší, zasloužili si vyhrát. Hlavně za výkon v prvním poločase, my jsme bohužel zklamali,“ sportovně přiznal.

Hlavně v úvodním dějství hrálo Štětí druhé housle. „Domácí do toho vstoupili velmi dobře, hrozili hlavně z pravé strany. Během první čtvrt hodiny si vypracovali dvě, možná tři tutové šance. Podržel nás ale brankář,“ konstatoval.

Štětí pak inkasovalo z pokutového kopu. „Paradoxně v době, kdy tlak Slaného opadal. Špatně jsme tam v obraně vyřešili jednu situaci a darovali domácím penaltu,“ zakroutil Obrtlík hlavou.

Po změně stran nastoupili hosté s odvážnějším fotbalem. Na body to ale nestačilo. „Domácí se zatáhli a čekali na brejky. V obraně nás limitoval fakt, že několik hráčů bylo pod žlutou kartou. A víme, že nás je teď prostě málo. V 65. minutě pak přišel druhý gól Slaného, opět z pravé strany. Následně jsme to zjednodušili a chtěli se dostat do šance dlouhými nákopy. To se ale nepodařilo. Celkově to byl ustrašený výkon bez bojovnosti a nasazení,“ upřímně pravil.

Házenkáři Lovosic slaví zisk extraligových bronzových medailí.
Bravo! Lovci dobyli Kopřivnici a na krk si pověsili bronzovou odměnu

Situace v tabulce se pro Štětí komplikuje. Je jasné, že sestup nemine tři poslední týmy. Jistotu už má Cheb a Louny. Horší je, že čtrnácté Nespeky mají na třinácté Štětí pouze tříbodový odstup. Do konce zbývají tři kola.

„Pro nás jsou extrémně důležité dva domácí zápasy, kdy máme Hřebeč a Ostrov. To musíme zvládnout. Venku nás čeká Chomutov, tam to bude hodně těžké. Pokud ale chceme divizi udržet, musíme předvést daleko lepší výkon, než ve Slaném,“ dodal Michal Obrtlík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...