Svěřenci Josefa Jarolíma za sebou mají přípravu jako na horské dráze. Na úvod udolali rezervu Mostu 3:2, následně přestříleli juniorku Dukly Praha 7:4, načež prohráli s divizními Hořovicemi 2:4. Po vysoké výhře 9:1 nad VOŠ Roudnice přišlo vystřízlivění a porážka 3:6 v předkole MOL Cupu s Dobrovicemi.

Řada hráčů byla během přípravy ještě na dovolených, což rozhodně nepotěšilo ani zaskakujícího hrajícího trenéra Obrtlíka, ani hlavního kouče Josefa Jarolíma. Ten po pohárovém vyřazení žehral především na mizernou defenzivu.

„Opustili nás golman Sailer, dále David Vencl, do Ústí se vrátili Patrik Škoda, Ondřej Černý a rozloučili jsme se také s Filipem Turkem. Mezi nové tváře patří brankář Čížek z Pšovky Mělník, z Poříčan přišel Tomáš Petr, navíc máme nové nadějné mladíky,“ osvětlil Plíšek.

Mezi ty patří především Ondřej Kalous z Ústí, dále pak Štěpán Malý a Jiří Alberovský z Roudnice. „Naši mladíci, ještě loni dorostenci, se předvedli ve velmi dobrém světle. Je to pro ně seznámení s dospělým fotbalem, jenž je mnohem tvrdší, ale věřím, že s takovým přístupem se brzy prosadí,“ řekl i přes nepovedený duel s Dobrovicemi trenér Jarolím.

Jednou z opor Štětí bude jistě znovu útočník Jiří Vokoun, se 13 brankami nejlepší střelec Štětí v loňské sezóně a zároveň osmý v pořadí kanonýrů celé soutěže. V přípravě se zatím trefil třikrát. Jak se mu povede v soutěžním ročníku?