Hostující klub poukázal na skutečnost, že v 88. minutě zápasu došlo k uznání neregulérní branky Kladna, což dokazuje záznam na platformě tvcom.cz, která utkání od krajských soutěží výš přenáší. Spolu s hlavním rozhodčím Martinem Linhartem žádá Štětí také o potrestání jeho asistenta Jiřího Jiráka.

Střelci bylo stydno
Do nepříjemné situace se dostal také střelec vítězné kladenské branky Zdeněk Folprecht, byť ne vlastní vinou.
"Hned mi to rozhodnutí přišlo divný. Ale byl jsem kolmo k bráně, takže stoprocentně jistý jsem si nebyl. Ptal jsem se pak kluků ze Štětí, a ti mi říkali, že to gól určitě nebyl. Řekl jsem jim tedy, že mě to mrzí, a že se za tu výhru stydím. V šatně jsem viděl video a styděl jsem se ještě víc," uvedl zmíněný hráč na svém profilu na sociálních sítích.

"AR1 hrubě ovlivnil společně s R výsledek utkání, a to tak, že svým pohybem v uvedené minutě úplného závěru utkání společně s R uznali neregulérní dosaženou branku, kterou viděli pouze oba rozhodčí, dle PF FAČR je uvedeno Je-li vstřelena branka, ale není-li jasné, zda míč přešel brankovou čáru celým svým objemem, musí asistent rozhodčího nejprve zdvihnout praporek k upoutání pozornosti rozhodčího a poté potvrdit vstřelení branky což neučinil a je evidentní, že se jednalo o úmyslné uznání branky soupeře," uvádí Štětí v oficiálním protestu.

"Navrhujeme, aby delegované osoby byly předány k zahájení Disciplinárního řízení za narušení regulérnosti soutěže či utkání dle § 64 odst.1 písm. a) Disciplinárního řádu FAČR dále pak, aby došlo vyřazení z listin rozhodčích pro všechny soutěže organizované FAČR a jejími pobočnými spolky na všech úrovních," stojí dále ve zprávě.

Pochybným verdiktem se bude v průběhu týdne zabývat příslušná komise, je ale jasné, že výsledek 2:1 pro Kladno zůstane v platnosti.


Načítám výsledky ...