Oba celky na jaře bodují, ve větším laufu je ale štětský celek, který po úvodní blamáži v Rakovníku v následujících pěti duelech neprohrál a posbíral 11 bodů. Roli favorita naplňoval od samého začátku, z úvodního tlaku, během kterého předváděl zběsilé tempo, ale kýžený gól nevytěžil. „Myslím, že to domácí přehnali s rozcvičkou. Vyšťavili se, ve druhém poločase už to nebylo ono, možná jim došly síly," všiml si zkušený chomutovský Patrik Gedeon.

„Začátek druhé půle jsme nechytli, nepomohlo nám ani to, že se nám zranili dva střídající hráči. To byla vyloženě smůla. Na krásu se nehraje, převaha je nám k ničemu," řekl Jarolím.

Branky se Jarolímův celek v nervózním závěru nedočkal ani při posledním obléhání chomutovské branky, kdy centry létaly do vápna zleva, zprava.

„Chybělo nám pár kluků, i tak jsme ale přijeli bodovat. Za ten jeden jsme rádi, v tabulce potřebujeme každý bod. Musím říct, že jsme ho vyválčili. Věděli jsme, že Štětí umí dávat góly, tak jsme hlavně bránili a chtěli vyrážet k nebezpečným brejkům," poznamenal brankář hostujícího týmu Jan Stránský.

„Směrem dopředu to bylo špatné od nás. Ve středu pole jsme poztráceli hodně míčů. Jestli jsme vystřelili tak dvakrát na bránu, tak je to hodně. Zaměřili jsme se hlavně na defenzivu, byli jsme vzadu zodpovědní, poctiví a důrazní v osobních soubojích. Také jsme měli štěstí, protože Štětí má nebezpečné centry ze stran. Bodu si vážíme," dodal Gedeon.

SK Štětí - FC Chomutov 0:0. Rozhodčí: Glogar - Lafek, Vojáček. ŽK: 3:2. Diváci: 150.