Do Brozan zavítal Benešov, domácí nutně potřebovali bodovat, aby se odlepili z posledního místa tabulky. Byli to ale hosté, kdo se ujal v 10. minutě vedení, ještě do pauzy ale srovnal Chukwuma.

„Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme a potřebujeme vyhrát,“ řekl domácí sekretář Petr Nepraš. „V první půli jsme měli dostatek šancí, bohužel soupeř vstřelil úvodní gól, nám se naštěstí povedlo srovnat,“ hodnotil úvodní dějství.

Po změně stran Brozany přidaly, vytvořily si několik dalších šancí, zbrzdilo je však zbytečné vyloučení Tichého. „To pro nás bylo citelné oslabení, po něm už to bylo hodně těžké,“ dodal Nepraš. Ten byl nakonec spokojen i se dvěma body, ačkoliv ty jsou podle něj málo. „Mohli jsme vyhrát, bohužel červená karta změnila vývoj utkání. Vzhledem k průběhu jsme ale alespoň se dvěma body spokojení,“ uzavřel sekretář celku, jenž nakonec vyšel vítězně alespoň z penaltové loterie o bonusový bod.

Do Litoměřic přijela Olympia Radotín, která ještě v minulé sezoně působila ve FNL, kterou nyní koučuje bývalý známý hráč David Jarolím. Od prvních minut zlobil zadáky domácích ofenzivní středopolař Hadi. Z jeho akcí hrozilo nebezpečí. Ke cti hostitele je zapotřebí zdůraznit, že mu neponechávali příliš volného prostoru.

Na druhé straně odpověděl právě bývalý hráč Olympie Verner, a to hned gólově. „Mám pochopitelně radost, že jsme dokázali svou mírnou převahu využít ve vedení,“ konstatoval se zjevnou radostí autor první branky zápasu. Radost FK vydržela do 37. minuty, kdy se parádně trefil Bassey.

Hned po poločasové přestávce zahodil tutovku Macháček, který stál sám před brankářem Šimanem, a tak udeřilo na druhé straně. Šustr fauloval někdejšího prvoligistu Jiránka, nařízený pokutový kop poslal nechytatelnou ranou pod břevno Trýzna.

Domácí ale nesložili zbraně a úspěšný reparát složil přesnou ranou na 2:2 Macháček. „Šlo po promarněné šanci o povinnost. Rád jsem ji naplnil skutkem, ne pouhými slovy,“ neskrýval radost zkušený hráč. Domácí, politi živou vodou, vycítili šance na třetí výhru v řadě, vítěznou trefu nakonec obstaral v 78. minutě dvougólový domácí hrdina Verner.

„Po přestávce prokázalo mužstvo svou odolnost, psychickou sílu, a hlavně touhu potvrdit, že předcházející výhry nebyly dílem náhody už proto, že jsme si naproti soupeři vypracovali mnohem víc příležitostí,“ notovali si prezident s předsedou Litoměřicka Pavel Šimkovský a Radek Bania.

M. Strachota