„Dnes to bylo o tom, kdo vstřelí branku, vyhraje. Z tohoto pohledu jsme byli šťastnější,“ hodnotil po utkání Zdeněk Hašek. „Vítězství je umocněné tím, že včera jsem se stal dědečkem, a tak mohu vnučku Štěpánku hezky přivítat na tom našem světě,“ vyznal se viditelně šťastný šéf litoměřické lavičky.

Celý zápas nabídl velké množství fotbalové kvality. Nasazení na obou stranách, dramatické okamžiky v šestnáctkách domácích i hostů. V zakončení byli přece jen pilnější Velvarští, ale s přesností v koncovce si v tomto utkání nepotykali a nakonec prohráli 0:1. Trest za neproměněné šance, s naplněním známého nedáš – dostaneš, přišel v závěru utkání, kdy se trefil střídající Surmaj.

„Soustředil jsem se jen na to, abych technickou střelou poslal míč do branky,“ okomentoval branku jediný střelec utkání, jenž se prosadil po centru z pravé strany v 81. minutě.

„Hráči si dnes napravili reputaci za předchozí nepovedený domácí zápas s Benešovem,“ pokračoval v hodnocení zápasu Hašek. „První poločas byla naše hra dobrá, chyběla tomu jen branka. Možností, kdy jsme se mohli prosadit, bylo hodně, ale i kvůli nastřelené tyči to tam nepadlo,“ vypočítal.

„Ve druhém poločase jsme přežili dvě tutovky domácích, na konci se nám po hezké akci povedlo díky gólu Surmaje rozhodnout o výhře. Celkově si myslím, že se hrál slušný fotbal, kterému pomohla kvalita hrací plochy,“ doplnil na závěr svého hodnocení.

„Šli jsme od úvodního hvizdu v tomto střetnutí fotbalové štěstěně naproti,“ shodoval se s ostatními sportovní ředitel vítězů Pavel Šimkovský.

Jeho celku se tak bude zase dýchat o něco lépe, neboť ve vyrovnané spodní části tabulky se každý bod počítá. Litoměřicko je aktuálně na dvanácté příčce s 28 body, svého dnešního soupeře dotáhlo na dva body. Dno tabulky je ale vzdálené pouhých osm bodů, důležité tak bude potvrdit víkendovou výhru v příštím kole doma. Haškův výběr vyzve už v pátek od 10.30 poslední Karlovy Vary.

SPOLUAUTOR: MOJMÍR STRACHOTA

Fotbal, ČFL 23. kolo:
TJ Slovan Velvary – FK Litoměřicko 0:1 (0:0)
Branka: 81. Surmaj. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 1:2. Diváci: 280.
Litoměřice: Ordelt – Šimkovský, Rubeš, Ippolito, Štefko – Bulíř, Krištof (90.Chábera), Hanuš, Kodad (46. Valenta, 92. Greš) – Verner (86. Novák) – Dolejší (67. Surmaj)