Pohled na hrací plochu po závěrečném hvizdu předehrávky 32.kola Fortuna ČFL – hosté se spontánně radují, hráči domácího FK Litoměřicko sami v sobě hledají důvody nečekané porážky 0:2. Mnozí z nich leží na trávníku a nechápou, jak mohli přerušit tu úžasnou sérii devíti zápasů v řadě bez porážky… Došlo k tomu asi proto, že Východočeši dokázali potrestat jejich hrubky v obraně.

„Ano, dnes jsme vyšli naprázdno, v zakončení nám chyběla přesnost a důraz,“ přiznal po utkání trenér Litoměřicka Jaroslav Veselý. Měl tím na mysli příležitosti Vernera, Chábery a zejména Surmajem nastřelenou tyč: „Kdybychom vyrovnali, Živaničtí by určitě ztratili sebevědomí,“ litoval podhrot domácích.

CHYBA NA ÚVOD

Nutno dodat, že hostující bránkář Volšík neudělal za celý zápas žádnou chybu, jeho protějšek Ordelt hned v úvodu střetnutí ano: „Myslel jsem, že ta střela Buriánka z dálky půjde nad a proto jsem nedal ani ruce nad hlavu,“ popisoval úvodní gól Živanic. Tuto chybu pak napravil, když pochytal tutovky Motyčky a hlavně brejk Poláka.

V 76. min. však nestačil po milimetrovém centru Hundáka na Staňkovu hlavičku napříč přes celou branku, který tak stanovil konečný stav zápasu a postaral se přerušení málo vídané vítězné šňůry domácího celku.

„Patrně jsme svého soupeře zaskočili hned od prvních minut svou koncentrovanou defenzívou a brejky. Mohli jsme dokonce vyhrát i vyšším rozdílem, ale Petrus s Ptáčkem při svých šancích selhali. Na druhou stranu si musíme přiznat, že jsme s velkou dávkou štěstí přežili územní převahu Litoměřicka ve druhém poločase a to i díky našemu gólmanovi Ondrovi Volšíkovi, který si skvěle organizoval obranu,“ hodnotil zisk tří bodů trenér Sokola Jaroslav Kratochvíl.

O víkendu čeká Litoměřicko poslední zápas sezóny, může v něm být u postupových oslav. Hraje totiž na Strahově proti Vyšehradu a pokud domácí uspějí, oslaví postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Česká fotbalová liga, 32. kolo – předehrávka
FK Litoměřicko – TJ Sokol Živanice 0:2 (0:1)
Branky: 1. Buriánek, 76. Staněk
Rozhodčí: Černý. ŽK: 0:2. Diváci: 185.
Litoměřicko: Ordelt – Šimkovský, Rubeš, Chábera, Valenta (46. Greš) – Kodad, Verner, Hanuš, Bulíř – Surmaj (60. Novák) – Dolejší (71. Karvánek)