Dvanácté kolo ČFL svedlo dohromady domácí Litoměřicko a Štěchovice, Brozany zamířily na hřiště Olympie Radotín.

Litoměřičtí se od úvodních minut snažili smazat dvoubodové manko v tabulce, tomu odpovídal nejen scénář ze strany trenérů hostitele Miroslava Kratochvíla i jeho asistenta Marka Pospíšila.

Jednu věc představuje kopec snahy i solidní fotbalová kvalita, tu druhou koncovka. V té si vytvořili hráči Litoměřicka solidní porci šancí, ale na ukazateli skóre i po necelé půl hodině svítila nula, jelikož Verner i Surmaj vyšli naprázdno. Naopak na straně druhé ukázal, co obnáší pojem produktivita výmluvně po rohovém kopu Greše Pavlík a hosté rázem vedli.

Neuběhla ani pětiminutovka a pro FK mohlo být ještě hůře, neboť autor první branky měl stejnou příležitost – doslova jako přes kopírák – ale naštěstí pro soupeře ji nevyužil! Ono nedáš dostaneš se v tomto duelu ukázalo jako rčení na výsost pravdivé. Po faulu na hraně velkého čtverce byl faulován pronikající Verner.

Vernerova lahůdka

K provedení přímého volnému kopu se postavil sám faulovaný středopolař: „To byla optimální vzdálenost od brány a navíc ze středu vápna. Soustředil jsem se, abych balon nakopl co nejpřesněji. Mám radost, že se mi srovnáním povedlo složit za nevyužité příležitosti alespoň částečně reparát,“ popsal svůj gól autor krásné trefy prvoligových parametrů.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Litoměřicko mělo nadále režii hry ve své moci. Bylo jen otázkou času, dokáží-li domácí svou převahu brankově využít, autorem vítězné trefy se nakonec stal litoměřický kanonýr Surmaj. Jeho trefu ocenila i maminka Vlasta: „Jsem moc ráda, že se synovi povedl slalom přes tři protihráče zakončit vedoucí brankou.“

Hrot Litoměřicka si vše snažil zopakovat o desítku minut poté, tentokrát ale ztroskotal na hostující obraně. „Škoda. Mohla to být pojistka,“ litoval Surmaj. A nejen on, ale i jeho spoluhráči se shodovali, že vítězství mohlo mít výraznější podobu. „S podobným názorem se rád ztotožňuji. Naše koncovka však skutečně nebyla z těch nejlepších,“ nechal se slyšet ředitel FK Pavel Šimkovský, a trenér souhlasně přikývl: „Protrápili jsme se k výhře, která je ale naprosto zasloužená,“ konstatoval kouč Litoměřicka Miroslav Kratochvíl.

Divoký úvod Brozanům nesedl

Naopak naprázdno vyšly Brozany, které sice vedly od 3. minuty na hřišti Radotína díky další trefě Bendy, ani to jim ale bodový přísun nezajistilo. Domácí totiž během 15 minut otočili na 3:1, pojistku přidal v závěru Hadi.

Litoměřicko poskočilo na jedenáctou příčku, Brozany se propadly na předposlední místo tabulky.

Mojmír Strachota