Když se nedaří, tak se nedaří. Své o tom momentálně vědí v Litoměřicích. Místní klub se v ČFL krčí na poslední příčce, tým trápí především koncovka. Pouhé tři góly v pěti zápasech jsou žalostná bilance. „Snažíme se těsně před koncem přestupního období najít ještě nějakého zakončovatele,“ přiznal manažer Litoměřicka Pavel Šimkovský.

V zápase s Královým Dvorem přitom měli domácí šancí na několik zápasů. Jenže defenziva hostů v čele s brankářem Krčkem likvidovala jednu střelu za druhou, nakonec si úspěšně poradila se všemi. Už v první půli mělo Litoměřicko sedm slibných příležitostí, nevyužilo žádnou. Naopak, do vedení mohli jít hosté, jenže Šlapák tutovku neproměnil. „Kdyby se tak stalo, nedivil bych se. Fotbalová spravedlnost ale nezůstala naštěstí slepá a nepotrestala nás za vlastní výprodej příležitostí, které jsme si vytvořili,“ charakterizoval výstižně úvodní dějství trenér domácích Miroslav Kratochvíl.

Ilustrační foto
Štětí stoupá tabulkou vzhůru, Litoměřicko dál klesá

Ve druhé půli už se ale hostům ranou zpoza vápna povedlo dostat do vedení a i přes sérii domácích šancí nakonec hubený náskok udrželi.

„K takovému zápasu těžko něco dodávat. Na krásu se bohužel nehraje, pokud nejsme schopní dát gól z 200procentních příležitostí, je to problém,“ řekl po utkání sportovní manažer Litoměřicka Pavel Šimkovský. „Situace už začíná být vážná, ve čtvrtek končí přestupní období a vypadá to, že budeme muset doplnit kádr. Snad se nám podaří nalézt hráče, který vypracované šance přetaví v góly,“ zadoufal na závěr.

Doma se představily také Brozany, které přivítaly Převýšov. Také druhý litoměřický zástupce si ale nedokázal poradit se zakončením, ani v Brozanech si tak diváci gól nezakřičeli. Hosté naopak i díky jednomu kurióznímu gólu, kdy se domácí domnívali, že je přerušená hra, slaví výhru 2:0 a první body v sezóně.

ČFL, 4. kolo:

FK Litoměřicko - Králův Dvůr 0:1 (0:0)

Branka: 62. Balšánek
Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 3:2. Diváci: 200

Litoměřicko: Ordelt - Zdržálek (65. Karvánek), Šimkovský (C), Chábera (79. Šustr), Verner, Surmaj, Husenský, Valenta, Štancl, Luong, Štefko

Brozany - Převýšov 0:2 (0:1)

Branky: 12. a 52. Korba
Rozhodčí: Starý. ŽK: 1:2. Diváci:120.

Brozany: Lipš - Mešić, Stehlík, Cibulka, Šollar - Vlček (63. Michalec), Farkaš (63. Eliáš), Studecký, Tichý (74. Marič) - Benda, Chukwuma

M. Strachota