"Je to historický úspěch, tolik bodů ještě Brozany v ČFL nikdy nezískaly, takže jsme samozřejmě velice spokojení," líčil asistent trenéra Jiří Šmidrkal. "Na druhou stranu jsme si na sebe trochu ušili bič pro příští sezónu," uculil se.

Samotné utkání s Benešovem pak hodnotil velice stručně. "Ono není moc co hodnotit, už o nic moc nešlo. Domácí měli naději na záchranu jen hodně malou, z naší strany to bylo uvolněné. Byl to takový trochu divný zápas," popisoval. "Dostali jsme nešťastný první gól, ale povedlo se nám to otočit."

Fotbalisté Štětí ilustrační
Štětí zakončilo sezónu remízou, trefil ji brankář. Po osmi letech končí Vokoun

Brozany nyní čeká měsíční volno, k přípravě na nový ročník se sejdou v úterý 11. července. "Nějaké změny určitě budou, ale ještě pořádně sami nevíme, kdo zůstane a kdo odejde. A samozřejmě v návaznosti na to pak budeme řešit i nějaké příchody," dodal Šmirdkal.

Trenér do saka
V posledním domácím zápase Brozan, tedy v rámci 29. kola, musel hlavní trenér Sokola Jiří Němec trénovat v saku. Mohla za to sázka, kterou uzavřel se svými hráči před začátkem letošní sezóny. "Pokud tým uhraje 50 bodů, musí trenér přijít na lavičku v obleku. Tyhle motivační metody by se měly vyučovat," uvedl klub k popisu sázky na svém Facebooku. Kýženou hranici Brozany překonaly ve 28. kole výhrou 1:0 v Přepeřích, sako ale další body nepřineslo. Sokol podlehl Hradci Králové B 1:3.

Sokol Brozany, sázka s týmem: trenér do sakaSokol Brozany, sázka s týmem: trenér do sakaZdroj: Sokol Brozany