„V řadě zápasů jsme ale propadli v koncovce tím, že jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Za všechny jmenujme domácí zápas s Vyšehradem,“ posteskl si Šimkovský.

Výkonný ředitel FK Litoměřicko Pavel Šimkovský.Zdroj: archiv FK LitoměřickoKteré zápasy byste na podzim zařadil mezi nejúspěšnější?
Určitě náš první bodový zisk v sezoně, bohužel až v 5. kole v Benešově (4:1). Ten jako kdyby nás nakopl a přišly další plné bodové zisky v následujících dvou domácích zápasech s Velvary (2:1) a Radotínem (3.2). V 8. kole pak opět domácí výhra 3:1 nad Dobrovicí, utkání, ve kterém se střelecky Surmaj blýskl hattrickem. Mezi ta povedená utkání musím rozhodně zařadit i porážku, kterou si od nás v 10. kole odvezly Jirny (3:0), které od 41. minuty hrály přesilovku proti deseti.

Úvod soutěže byl ale jako z hororu. Čtyři prohraná kola plus neúspěch ve vloženém kol s Ústím nad Orlicí…
Pravdou je, že ten start se nám zrovna dvakrát nevyvedl a nutno přiznat, že ne ve všech střetnutích jsme se prezentovali, tak jak jsme si před sezonou předsevzali.

Co nelze přehlédnout je fakt, že na některých nezdarech se podepsala i zranění některých opor, souhlasíte?
Z mé strany k tomu nemusím asi nic dodávat. Jen doufám, že do jarních odvet bude mít trenér Kratochvíl k dispozici zase kompletní kádr.

Šéf zápského SK před výkopem tohoto ročníku prohlásil, že ho jdou vyhrát. Vy jste u nich prohráli po vyrovnaném průběhu. Dá se říct, že to byla nešťastná porážka?
Vše podstatné se tam odehrálo už v 1. poločase, kdy šli domácí brzy do vedení. My jsme krátce nato srovnali krok, ale do konce poločasu Zápy strhly vedení opět na svou stranu a po závěrečném hvizdu slavily šťastnou a vydřenou výhru.

Dojde v průběhu zimní pauzy v kádru k nějakým změnám?
K tomu bych se momentálně nechtěl vyjadřovat.

Pak nám asi ani neprozradíte, zda počítáte s příchodem nějakých posil?
O tom také zatím nechci mluvit. Mohu pouze dodat, že nějaké máme v hledáčku a s některými jsme již předběžně dohodnuti.

Kdy zahájí Litoměřicko přípravu na jarní část?
Začátkem ledna. Už teď mohu přislíbit, že její součástí budou přátelské zápasy s kvalitními soupeři.

Někteří z fanoušků přivítali přesunutí dopoledních termínů zápasů od 10.30 na odpoledne pozitivně, ale drtivá většina z nich moc nadšená nebyla, co na to říkáte?
Byla to chyba a už dnes s předstihem avizuji, že na jaře se opět vrátíme k dopoledním časům tak, aby byli všichni naši fanoušci spokojení.

Třetiligová příslušnost asi přijde na hodně peněz a neobejde se bez sponzorů, jak je na tom v současné chvíli Litoměřicko?
Zde mohu hovořit jedině pozitivně. Od nového roku máme naštěstí sponzorství vyřešené a fanoušci se tak nemusí o budoucnost zdejšího fotbalu strachovat.

Nedá mi nevzpomenout na duel s Vyšehradem, ve kterém rozhodla kontroverzní branka z ofsajdu…
Současně jsme však měli využít šance, které si kluci vytvořili ve 2. poločase. Více už bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. V této kauze už toho zaznělo v médiích opravdu dost a já jsem rád, že je to za námi.

Co byste vzkázal fanouškům litoměřického fotbalu na závěr?
Ačkoliv podzimní část neproběhla úplně podle našich představ (bilance 17 7 0 1 9 24:30 22b, 12. místo - pozn. red.), i tak jsme relativně spokojeni, že nejen áčko, ale i jeho rezerva si vedly celkem dobře a že například ještě dorostenec Dura přešel z B týmu, hrajícího ústecký krajský přebor, do České fotbalové ligy.

Mojmír Strachota