„Prošli jsme si vcelku velkou mediální kauzou, kterou už bychom nechtěli dále rozebírat, možná se to na nás trošku podepsalo,“ načal hodnocení odkazem na duel s Vyšehradem manažer Litoměřicka Pavel Šimkovský. „V Živanicích jsme byli, myslím, lepším týmem. Po vyrovnané první půli jsme po změně stran měli více šancí, ale nedali jsme řadu tutovek. Spasil nás až gól Vernera v závěru,“ dodal.

Litoměřice přežily v prvním poločase penaltu soupeře, kterou zlikvidoval brankář Ordelt, samy pak udeřily po krásně zakrouceném přímém kopu Vernera po faulu na Surmaje. „Ordelt nás v prvním poločase zachránil,“ uznal Šimkovský. „Se třemi body jsme spokojení, ale s podzimem jako celkem už je to horší. Ačkoliv kádr ukázal, že kvalitu má, některé zápasy jsme si sami hloupě prohráli. Chtěli jsme být kolem osmého či devátého místa,“ vyjádřil rozladění z dvanácté příčky.

„Ztráta na vytyčené mety ale není nepřekonatelná, pro jaro ale musíme zvážit případné posílení kádru,“ dodal na závěr. Litoměřice se tak po výhře 1:0 vyšplhaly na 22 bodů ze 17 zápasů.

HRSTKU SKALNÍCH BAVIL SKVĚLÝ FOTBAL.

Do Brozan zavítaly po vedoucích Zápech také druhé Domažlice. Hrstka skalních fanoušků se i přes porážku 1:2 na penalty shodla: „Byl to výborný fotbal!“

Oba mančafty hrály s obrovským nasazením. Do vedení šli hosté po parádní kombinaci „ K úspěšnému zakončení mi postačila placka a dával jsem si velký pozor na to, abych ji správně nastavil,“ popsal úvodní trefu zápasu její autor Dan Černý. Z vedení se však se svými spoluhráči neradoval dlouho. Sedm minut na to totiž domácí Šollar opět prokázal, že umí vypálit zpoza vápna tvrdě a přesně: „V tom momentu jsem stihl zaregistrovat postavení obránců a propálil jejich hradbu,“ popsal svůj zásah do černého.

V následující hodině se obě mužstva snažila strhnout vedení na svou stranu, hlavně v závěrečných patnácti minutách. Nepodařilo se, a tak musely vítěze určit až penalty, které zvládli lépe hosté. „Stejně jako proti lídrovi se i dnes kluci prezentovali velmi dobrým výkonem. Přesvědčili se, že na ČFL mají,“ pochválil své svěřence zkušený asistent kouče Jiřího Němce, exligista Tibor Mičinec.