O neúspěchu Brozan rozhodla 54. minuta, kdy Lipš sice fantasticky vychytal Kalinu, na dorážku Manduly už ale nestačil. „Nevypracovali jsme si žádnou kloudnou šanci, to je pak těžké dát gól a vyhrát,“ hodnotil stroze sekretář Brozan Petr Nepraš. „Pochopitelně je to ztráta, protože je to náš přímý konkurent v boji o záchranu,“ pokrčil rameny.

Brozanskému celku tak vstup do jara opravdu nevyšel a svěřenci Jiřího Němce klesli na úplné dno tabulky.

Naopak po další senzaci sahalo Litoměřicko. To překvapilo v minulém kole výhrou nad lídrem ze Záp a i v dalším těžkém duelu na úvod jara bylo krůček od překvapení. Na hřišti druhého Vltavínu Vedlo po brance Bulíře ještě sedm minut před koncem 1:0, nakonec ale domácí zvládli obrat a zvítězili 2:1.

„Těžko se to hodnotí, dostat v 94. minutě gól, který degraduje skvělý výkon celého mužstva, je samozřejmě dost hořké,“ smutnil po utkání litoměřický kouč Zdeněk Hašek. „Měli jsme proměnit některý z brejků na 2:0, to rozhodlo,“ nehledal výmluvy. „Musíme si to vyhodnotit a poučit se z chyb, které jsme udělali,“ uzavřel trenér aktuálně třináctého týmu ČFL.

Fotbal, Česká fotbalová liga, 19. kolo:
Vltavín – FK Litoměřicko 2:1 (0:1)
Branky: 83. Pouzar, 90+4. Podzimek – 40. Bulíř.Rozhodčí: Benedikt. Bez karet. Diváci: 211.
Litoměřicko: Ordelt – Šimkovský (C), Rubeš, Ippolito, Hanuš – Krištof, Verner (67. Valenta), Surmaj (86. Dura) – Štefko, Dolejší (74. Greš), Bulíř

Karlovy Vary – Brozany 1:0 (0:0)
Branka: 54. Mandula.Rozhodčí: M. Paták. ŽK: 2:2. Diváci: 210.
Brozany: Lipš – Stehlík, Maigini, Benda, Eliáš, Cibulka, Studený (64. Chukwuma), Farkaš, Bubeníček, Zubashivskyi (74. Novotný), Vlček (41. Mešič)