Litoměřicko chtělo navázat na dobré výkony ze dvou úvodních jarních kol, to se mu ale příliš nepovedlo. Do přestávky byla farma mistrovské Plzně lepším celkem a kanonýrem Došlým trestala chyby domácí defenzívy. Hned v úvodu otevřel skóre pozdější autor hattricku Došlý, snaha Ordelta úspěšně zakročit byla marná. „Trefil se opravdu parádně,“ popsala úvodní gól zraněná opora FK Miroslav Verner. Tentýž hráč se trefil i sedm minut před pauzou a Domažlice si tak do šaten nesly dvoubrankový náskok.

Do 2.poločasu nastoupili domácí s odhodláním manko na svém kontě vymazat. V průběhu necelých 20 minut se tak i mohlo stát. To by ovšem postupně Kodad, Dolejší, Rubeš a Ippolito museli své velké brankové příležitosti zužitkovat. Nutno podotknout, že tady se vyznamenal domažlický brankář Brych. „Proberte se konečně,“ křičel na své spoluhráče. Na druhé straně mohl tento výprodej potrestat Černý, ale orazítkoval pouze tyč. Vzápětí byl blízko hattricku Došlý, aby ten potvrdil v 82.min., když se nemýlil přesnou hlavičkou.

„Objektivně vzato, západočeši byli ve všech směrech lepší a proto si odváží všechny body. Pokud jde o naše nevyužité brankové příležitosti, žádný sport se na kdyby nehraje,“ zůstal nad věcí asistent trenéra Zdeňka Haška Miroslav Kratochvíl. „Prohra 0:3 je zcela zasloužená. Náš výkon nebyl dobrý, jen 25 minut druhé půle sneslo přísnější měřítko,“ souhlasil Hašek. „Chyběl nám důraz a pohyb bez míče. Nejvíce mě mrzí naše chyby z taktického pohledu,“ dodal.

FANTASTICKÝ LIPŠ

Naopak radost panuje v Brozanech, které doma porazily Dobrovice 2:0. O výhru se zasloužili Mešič a Studecký, kteří obstarali přesné zásahy svého celku. Domácímu Sokolu na to stačily pouhé čtyři střelecké pokusy, z nichž jen tři mířily mezi tři tyče. Dobrovičtí si sice proti poslednímu celku tabulky vypracovali více příležitostí, ovšem fantastický brankář Lipš za svá záda nepustil ani jeden pokus a pomohl tak svému celku ze dna tabulky.

„Konečně byla vidět bojovnost a odhodlání hráčů, za což jim patří pochvala. Snad nám tato výhra dodá sebevědomí a pomůže nám odrazit se od dna,“ řekl sekretář Brozan Petr Nepraš.

SPOLUAUTOR: MOJMÍR STRACHOTA