Máte za sebou první týden přípravy na sezónu. Jak jste zatím spokojený?
Ano, můžu říct, že jsem hodně spokojený. Trénujeme ve velkém počtu a hráči dokazují, že mají obrovskou chuť na sobě pracovat. Každý trénink, který jsme zatím absolvovali, byl ve velké intenzitě ale také kvalitě.

Na které věci se při trénincích zaměřujete?
Zaměřujeme se především na způsob hry, tedy na to, jak bychom se chtěli v nadcházející sezóně prezentovat. Já osobně moc nerozlišuju přípravné a hlavní období. Jsem toho názoru, že tréninky by měli být intenzivní pořád. Dále klademe velký důraz na individuální rozvoj jednotlivých hráčů. Chceme jim dát možnost se každý den zlepšovat a maximálně tak využít svůj potenciál.

Na který přípravný zápas se nejvíce těšíte?
Tady asi nemám nějaký speciální zápas, na který bych se vyloženě těšil. Přípravná utkání bereme jako zpětnou vazbu naší práce, a proto pro nás ani není důležitý výsledek, jako spíš to, jak se budeme v utkání prezentovat.

Máte za sebou první přípravný zápas, jak byste ho zhodnotil?
Utkání s Krupkou jsme domluvili na poslední chvíli. Bral jsem ho jako dobrou možnost vidět hráče v utkání s velmi těžkým soupeřem. Zápas byl pro mě v hodně věcech poučný a ukázal mi, jak na tom v současné chvíli jsme. Prvních třicet minut bylo z naší strany velmi dobrých, vedli jsme 3:1 a měli spoustu dalších příležitostí. Bohužel nám potom došel dech a soupeř toho dokázal využít, když nás potrestal ze třech standardních situací. Druhý poločas už dobrý nebyl. V něm dominoval velmi kvalitní soupeř. Utkání ukázalo, že pokud výrazně zlepšíme kondiční stránku, budeme hodně silní.

Prosadili se Tajč, Halada a Krása. Jste s jejich výkony spokojený?
Všichni tři podali dobrý výkon, ale asi bych teď ještě nechtěl úplně hodnotit jednotlivce. Na to bude dost času později.

Jak se změnil kádr proti minulé sezóně?
Kádr doznal výrazných změn. Stávající hráče doplnili mladí hráči, kteří hráli ještě loni dorosteneckou divizi za VOŠ a SOŠ Roudnici nad Labem. Dále se k mužstvu připojili hráči, kteří se do kádru v loňské sezóně nevešli. V přípravě tak máme 25 hráčů + 3 brankáře. Z toho je 17 hráčů mladších dvaceti let. Kromě mladých hráčů mužstvo doplnil zkušený Petr Stejskal, který k nám přišel z divizního Štětí.

V minulé sezóně skončila Roudnice na třetí pozici. Jaké jsou cíle pro nadcházející sezónu?
Našim cílem je se fotbalem bavit. Chtěli bychom přilákat zpět naše fanoušky tak, jako tomu bylo v dobách minulých. Uděláme všechno proto, aby se diváci na stadionu nenudili a mohli být hrdí na svůj tým. Na jaké umístění to bude stačit, ukáže až čas.

Možná je ještě brzy, ale dokážete odhadnout, v čem budou fotbalové přednosti Roudnice?
Doufám, že v poctivosti, nasazení ale i kvalitě hry. Pokud se nám podaří vytvořit kvalitní mix dravého mládí se zkušeností a herní kvalitou, můžeme být nepříjemní pro každého soupeře.