„Musíme kluky pochválit za to, že se prezentovali zodpovědným výkonem“, neskrývali svou spokojenost trenéři vítězů Čvančara s Kratochvílem.

Hosté nastoupili v sestavě s několika změnami. Nadšeně hrající domácí byli v prvním poločase efektivnějším celkem. Skóre se měnilo už po třech minutách. Po individuální akci vystřelil Surmaj, jeho pokus si srazil do vlastní sítě obránce Heppner. „Měl jsem radost, že jsem se dobře zorientoval a poslal nás do klidu,“ přiznal útočník Litoměřicka.

Litoměřicko mělo další šance. Další pokus Surmaje vykopl z čáry Kouřil, ten samý hráč pak z dobré pozice těsně minul. Za hosty mohl vyrovnat Ondráček, jeho tutovku ale senzačně zlikvidoval Plachý.

A tak dvě minuty před koncem poločasu Samoel vyrazil míč k Macháčkovi, který dostal dostatek času na úspěšnou dorážku.

Po hromobití v kabině papírového favorita se očekávalo, že svěřenci trenéra Davida Oulehly se pokusí minimálně srovnat manko. Kopec snahy rozhodně nechyběl. Nicméně šlo o marnost nad marnost, a tak se na dalšího zajímavého soupeře v poháru těší litoměřický hostitel.

„To, co bylo řečeno, je skutečností. Zatímco Litoměřicko dokázalo trestat naše chyby v defenzívě, my jsme v zakončení vyšli naprázdno,“ sportovně přiznal ředitel Varnsdorfu Vlastimil Gabriel.

Zatímco Litoměřicko si napravilo reputaci po prohraném utkání v Zápech, tým z Kotliny ukázal, že do ideálu má daleko. Hlavně v útoku se mladý druholigový tým trápí. Vždyť za pět soutěžních zápasů vstřelil pouze dvě branky. A o obě se postarali obránci. Ve Znojmě to byl Kouřil, proti Táborsku Heppner.

FK Litoměřicko – FK Varnsdorf 2:0 (2:0)

Branky: 4. Surmaj, 44. Macháček. R: Matějček – Vlasjuk, Černý. ŽK: Chábera, Verner – Bielesz. Diváci: 250.

Litoměřicko: Plachý – Šimkovský, Šustr, Štancl, Chábera – Havrda (69. Zdržálek), Verner, Macháček (63. Šlehofer), Luong – Štefko -Surmaj (85. Karvánek)

Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Kouřil, Dvořák, Heppner – Bielesz, Zbrožek (46. Dzaba), Ondráček (71. Bláha), Novák – Kubista, Schön (46. Barac)

JAROSLAV ZEMAN, MOJMÍR STRACHOTA