Vcelku pohodlné vítězství o tři branky zaznamenali v 7. kole ČFL fotbalisté Brozan. Na svém pažitu si přehráli Zbuzany 3:0.

„V první půli nám tam spadlo všechno, do čeho jsme kopli,“ culil se spokojený kouč Jiří Šmidrkal, jehož tým v posledních kolech zužovala mizerná koncovka. „Ano, s koncovkou i s herním projevem proti zkušenému soupeři jsem dnes spokojen,“ přikyvoval.

Výhru zařídili už v úvodní pětačtyřicetiminutovce Jáchym Bechyně, Petr Tichý a Chukwudi Chukwuma. „První půle byla hodně dobrá, ve druhé už to bylo takové rozhárané,“ nechtěl Šmirdkal i přes tříbodové odpoledne propadnout euforii.

Sokol poskočil na desátou příčku se stejným počtem bodů, zlepšující se formu může navíc potvrdit hned v příštím kole. Opět na vlastním pažitu přivítá rezervu Hradce Králové, která je zatím dvanáctá. Hraje se opět v neděli od 15 hodin.

Fotbal, ČFL, 7. kolo:
Brozany – Zbuzany 3:0 (3:0).
Branky: 27. Bechyně, 29. Tichý, 39. Chukwuma.
Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 0:2. Diváci: 45.
Sokol Brozany: Havránek – Pardubský, Hruštinec, Krátký (85. Jirkovský), Gebert (71. Studecký), Cibulka (C), Bubeníček, Výborný, Tichý (85. Sláma), Chukwuma (77. Kolařík), Bechyně.