Česká fotbalová liga finišuje. Ve 30. kole si FK Litoměřicko poradilo s Pískem, který přejelo hladce 3:0. „Jsem moc rád, že hráči pokračují v herní pohodě, což dokázali i v předchozích dvou kolech venku, ze kterých přivezli pět bodů. A to jen díky nasazení, chytrosti a především tomu pověstnému srdíčku,“ neskrýval radost z další výhry manažer Martin Pýcha.

Domácí vstoupili do zápasu výborně. Po čtvrthodině hry se prezentoval parádní trefou Verner, který otevřel skóre zápasu. Soupeř se sice snažil o vyrovnání, ale nebylo mu přáno. „Zatímco v Domažlicích se nám v koncovce dařilo, dnes nás o gólovou radost připravil brankář Ordelt,“ svěřil se jeden z nejpilnějších hostujících střelců Martin Voráček.

Klid před přestávkou vnesl do řad žlutomodrých parádní gól Kodada po kombinaci na jeden dotek. „Škoda že jsem nezavršil poločasové skóre na 3:0,“ litoval své nevyužité tutovky podhrot Surmaj.

GÓLOVÝ ŽOLÍK

Co se nepovedlo jemu, o to se po přestávce postaral střídající Greš, který pojistil tříbodový zisk a stanovil tak i konečný výsledek utkání na 3:0. Trenérská lavička si navíc mohla gratulovat k parádnímu střídání.

Písečtí pak mohli litovat jen svého výprodeje šancí, když naprázdno vyšli ve druhé pětačtyřicetiminutovce třikrát Voráček, jednou Běhounek a Hanzlík. V cestě za trefou do černého jim nestál nikdo jiný než výborně chytající brankář Ordelt. A nadále se nenudil ani jeho protějšek Toma a to hlavně po parádním trestňáku Hanuše, který ale gólem neskončil.

„Taková výhra kabinu těší. Je to pro kluky odměna za to, jak k zápasům přistupují,“ pochválilo své svěřence za devátou výhru v řadě trio domácích trenérů Jaroslav Veselý, Michal Slabý a Miroslav Kratochvíl.

Již ve středu od 18 hodin se Litoměřicko představí naposledy v sezoně na domácím pažitu. V předehrávce 32. kola vyzve Živanice. „Rádi bychom se s našimi skalními fanoušky rozloučili opět kvalitním výkonem,“ přál si předseda litoměřického celku Radek Bania.

Svůj duel naopak nezvládly Brozany, které prohrály na hřišti vedoucích Záp 1:3. Jediný gól dal Bubeníček.

SPOLUAUTOR: MOJMÍR STRACHOTA

FOTBAL, ČFL, 30. KOLO:
FK Litoměřicko – FC Písek fotbal 3:0 (2:0)
Branky: 16. Verner, 40. Kodad, 76. Greš Rozhodčí: Štrincl. ŽK: 4:2. Diváci: 285.
Litoměřicko: Ordelt – Šimkovský, Rubeš, Krištof (77. Valenta), Hanuš – Kodad (75. Karvánek), Chábera, Verner, Bulíř (51. Havrda) – Surmaj (46. Greš) – Dolejší (46. Novák)

Zápy - Brozany 3:1 (1:0)
Branky: 31. Duben, 48. Hron, 50. Jelínek - 64. Bubeníček.
Rozhodčí: Jansa. ŽK: 2:3. Diváci: 100.