Jablonecká rezerva, která i nadále vede třetí fotbalovou ligu, ztratila dva body za remízu na hřišti posledního Ústí nad Orlicí, druhé Přepeře ve šlágru 17. kola nestačily doma na třetí Brozany a z popředí tabulky ČFL zaváhala také rezerva Hradce Králové, která doma nečekaně podlehla Teplicím B.

Přepeře Brozany 0:1 (0:1)

Domácí po výhře nad teplickou rezervou jarní domácí premiéru nezvládli a v dalším derby podlehli Brozanům. Hosté naopak zvládli i druhý mač odvetné části sezony, navíc ještě neinkasovali. „Brozany jsem viděl v úvodním duelu proti Pardubicím B, kdy vyhráli jasně 4:0 a potvrdilo se, jak silný a zkušený tým mají,“ uvedl Josef Petřík, trenér FK Přepeře.

Fotbalisté Štětí ilustrační
Štětí vyhořelo na hřišti posledního, lídrem divize je Most

„K souboji druhého týmu se třetím jsme jeli trochu s obavami. Nakonec jsme ale byli mile překvapení. Je pravda, že jsme se až do konce obávali o výsledek, ovšem domácím jsme toho moc nedovolili. Sami jsme měli asi osm šancí, soupeř žádnou, trefili jsme tři tyčky. Kluci předvedli týmový a bojovný výkon,“ chválil asistent brozanského kouče Jiří Šmidrkal.

Brozany se výhrou dostaly před soka na druhé místo tabulky. „Soutěž je neskutečně vyrovnaná, kluby z popředí vyhrávají, musíme jít zápas od zápasu. Stačí dvakrát zaváhat a jste jinde,“ je jasno Petříkovi, jehož tým podlehl brankou Studeckého ze 27. minuty.

Ústí n. O. FK Jablonec B 1:1 (0:0)

Jablonečtí zajížděli na půdu posledního týmu, který bojuje o záchranu. Poprvé hráli také na trávě. Pro hosty bod zvenku má velkou hodnotu. Potvrdil to vedoucí mužstva Adam Pelta.

Slavoj Litoměřice - Svitavy, basketbal I. liga 2021/2022.
FOTO: Slavoj nepřekvapil a play-off začne venku

„Nebyl to od nás moc dobrý výkon. V závěru jsme dostali břevno, takže jsme mohli i prohrát. Vrátilo se nám sice už několik marodů. Ale zase se brzy zranil Breda. A zase nám vypadl Rozkovec, za něj doprostřed šel Vošahlík. Naše oslabení, díky jeho odchodu, bylo znát. Navíc nebyl příliš kvalitní terén. Já beru jeden bod jako dobrý. I když trenér by asi s se mnou nesouhlasil. Příští utkání hrajeme v sobotu 26. v 10,30 doma, tentokrát na hřišti v Břízkách, proti Velvarům,“ připomněl Pelta.

Hradec Králové B Teplice B 0:1 (0:1)

Skláři se tentokrát vytáhli a postarali se o jedno z překvapení kola.

Slavoj Litoměřice - Svitavy, basketbal I. liga 2021/2022.
FOTO: Slavoj nepřekvapil a play-off začne venku

Liberec B Zbuzany 2:3 (1:1)

Zbuzany měly utkání se Sokolem Živanice kvůli nezpůsobilosti hrací ploše odloženo, ale jarní premiéru pod Ještědem zvládli. Liberecká parta, která se představila opět doma, nenavázala na výhru 4:0 nad Velvary, a tak bude muset o udržení v ČFL Ještě bojovat.