Ani jeden ze zástupců litoměřického okresu v ČFL v 16. kole nebodoval. Litoměřice nedaly ani gól, Brozanům jediný zásah na úspěch také nestačil.

Do Litoměřic zavítal jeden z favoritů, v průběžné tabulce druhý Slavoj Vyšehrad. Domácí přesto vstoupili do zápasu bez zjevného respektu. Prosadit se do kompaktní obrany hostí však nebylo snadné. Soupeř navíc nevynechal jedinou možnost přejít kombinací z první do brejků.

Nebezpečně pálil z ostrého úhlu Laňka, ovšem Ordelt předvedl parádní reflex a jeho ránu vyrazil. Podobně se mu vedlo ve 33. minutě, kdy si stejným způsobem poradil s projektilem Drobílka, míč ale přistál přímo před Čapkem, jenž byl sice v jasném ofsajdu, ovšem jeho branka z dorážky platila 0:1.

Ačkoliv se domácí snažili o srovnání, do poločasového hvizdu už se jim to nepodařilo. „Vyrovnání je v našich silách. V žádném případě se necítíme předem odepsáni,“ hodnotil střetnutí po první pětačtyřicetiminutovce domácí kouč Kratochvíl.

Vyrovnání nepřišlo

Přesto, že se domácí i po přestávce snažili o vyrovnávací trefu, diváci se gólové radosti nedočkali. Nejblíže jí byli v 82. minutě, po pádu Vernera ve vápně ale sudí penaltu neodpískal. Domácí fotbalisty pak rozlítil ještě v závěru, kdy výrazně zkrátil avízované nastavení.

„Nezasloužili jsme si prohrát, čímž nemyslíme náš výkon ve 2. poločase. Navíc takovým způsobem z více jak čitelného postavení mimo hru,“ hořekoval po zápase Miroslav Kratochvíl.

Sporné výroky rozhodčích

„Ve druhé půli jsme hosty přehrávali, ale když už jsme se dostávali do vyloženější příležitosti, rozhodčí Makovička a jeho asistent udělali svými výroky z utkání neskutečnou frašku,“ nebral si servítky předseda Litoměřicka Radek Bania. „I kvůli takovému řízení zápasů fandové na fotbal nechodí,“ dodal rozzlobeně.“

Nedařilo se ani Brozanům, které se sice už ve 2. minutě dostaly do vedení na hřišti Vltavína, domácí ale odpověděli ještě v první půli čtyřmi zásahy. Ačkoliv po změně stran šancí ubylo, domácí přidali v závěru pátou branku a Sokol tak odjel s nepopulárním bůrem. Brozanští tak i nadále zůstávají na předposlední příčce, Litoměřicko je třinácté.

Mojmír Strachota