Svěřenci trenéra Jiřího Němce obsadili po podzimu sedmou příčku, za tu mohou především slabé výkony na domácím pažitu. Tři výhry, tři remízy a tři porážky rozhodně nejsou žádnou oslnivou bilancí. „Po podzimu máme 23 bodů, s tím jsme určitě spokojení. Mohlo jich ale být víc, jenže doma se nám moc nedařilo a zbytečně jsme tu několikrát ztratili,“ hodnotil spíše průměrný podzim Jiří Šmidrkal.

Právě jeden z Němcových asistentů nastínil také nejbližší plán přípravy. „Začneme ji ve stejném složení, v jakém jsme končili podzim. Akorát k tomu připočítejme marody, kteří už by měli být všichni doléčení, na prvním tréninku tak očekáváme osmnáctičlenný kádr,“ uvedl zkušený člen realizačního týmu před začátkem zimního drillu, který je na programu v úterý 9. ledna.

Aliyyah Koloc, která jezdí za Buggyra ZM Racing, se chystá chystá na další debut.
Sainz, Loeb a spol. "Je mi ctí," říká Aliyyah Koloc. A těší se na další debut

„Trénovat budeme třikrát týdně, o víkendu k tomu vždy bude zápas. Všechno to bude v domácích podmínkách na naší umělce, neplánujeme ani žádné soustředění nebo něco podobného,“ vylíčil.

Před generálkou na konci února dostanou hráči volný víkend, který už je v Brozanech tradicí. „Je to pro hráče odměna, většinou ho tráví s rodinou, což pak v sezóně kvůli zápasům není úplně možné,“ dodal muž, jenž zatím žádné posily nevyhlíží. „Uvidíme, zda se během zimy něco objeví, ale všechno je to o penězích.“

Zápasy v zimní přípravě 2024:
13.1., 11.00, UT Brozany: Sokol Brozany – FK Litoměřicko
20.1., 11.00, UT Brozany: Sokol Brozany – Neratovice-Býškovice
27.1., 11.00, UT Brozany: Sokol Brozany – Slavia Praha B
3.2., 11.00, UT Brozany: Sokol Brozany – SK Brná
10.2., 11.00, UT Brozany: Sokol Brozany – Dukla Praha B
24.2., 11.00, UT Brozany: Sokol Brozany – Povltavská FA