V obou případech si darebák počkal, až budou oběti odemykat dům a v tom okamžiku na ně zaútočil. Jeho cílem byly nákupní tašky, které se jim snažil vytrhnout a s poškozenými se o ně přetahoval, dokud je nezískal.

Zdroj: Policie ČR

Napadení senioři skončili na zemi, kde do jednoho ještě kopnul. V druhém případě osmdesátiletá stařenka skončila po útoku v nemocnici se zlomenou nohou. Loupeží pachatel v prvním případě způsobil škodu 250 a v druhém tři tisíce korun.

„Mělo by se jednat o přibližně pětadvacetiletého muže snědé pleti, který je vysoký asi 165 centimetrů a na pravé straně krku má vytetované tři křížky. Kriminalisté zajistili záběry, kde je podezřelý zachycený ještě před loupeží. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zajištění mužů podezřelých z oloupení seniorky.
Okradli stařenku ve vlastním bytě. Teď oba surovci čekají na zasloužený trest

Na těchto záběrech je také vidět, jak podezřelý žebrá o peníze u náhodného kolemjdoucího. „S tímto mladíkem bychom také potřebovali mluvit, protože by mohl mít k pachateli informace, které by nám při vyšetřování mohly pomoci," doplnil Daněk.

Případ je prověřovaný pro trestné činy loupež, za což hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.