Přijďte si poslechnout stanovisko vedení města a kraje k různým problémům. Redaktoři s nimi budou diskutovat od 15 hodin. Už od 13. 30 ale můžete přijít, zeptat se i vidět, jak se dělají noviny, zúčastnit se soutěže o novou Fabii, či si pochutnat na gulášku, pokud si na místě zakoupíte středeční vydání litoměřického Deníku. Těšíme se na vás!

ROUDNICE NAD LABEM - Roudnici nad Labem, zvláště pak její historické centrum, likviduje již řadu let hustá doprava. Nejhorší jsou podle občanů četné průjezdy kamionů. Situaci zhoršil prudký nárůst počtu automobilů mezi obyvateli, ale především nedokončený městský obchvat.
První část městského obchvatu v Roudnici nad Labem byla dokončena přibližně před více než třiceti lety. Právě fakt, že jeho poslední, třetí etapa není hotova, je problémem. Současné řešení totiž veškerou dopravu, která směřuje od Štětí, svádí přímo do centra.
Projet tak například křižovatku poblíž obchodního domu Říp, nebo křižovatku třídy Špindlerova s ulicí Kratochvílova může být pro Roudničany záležitost na několik desítek minut. „Vedení města situaci kolem obchvatu aktivně řeší,“ brání se starosta Roudnice nad Labem Zdeněk Kubínek.
Poslední část celé stavby povede od okraje města, v místech nedaleko letiště, a naváže na stávající část obchvatu v horní části Kratochvílovy ulice. Stavbu bude finančně zajišťovat Ústecký kraj. Poslední etapa jej má přijít na zhruba tři sta milionů korun. Otázkou zůstává, proč město čeká na dokončení více než dvacet let.
„V letošním roce by měla být zpracována projektová dokumentace pro zahájení stavby,“ vysvětlil současný stav třetí a závěrečné části roudnického obchvatu Jindřich Franěk, vedoucí odboru dopravy Ústeckého krajského úřadu.
Nejen problému s kritickou dopravou v Roudnici nad Labem se bude již dnes na roudnickém Karlově náměstí věnovat váš litoměřický Deník na akci Den s Deníkem.