Během své cesty po Islandu se čeští žáci setkali s islandskými žáky v Základní škole v Borgarnes, kde společně zrealizovali projektové dny vaření tradičních jídel obou zemí. Žáci si vyměňovali recepty, poznávali nové suroviny a objevovali rozmanitost chutí a tradic. Jedním z vrcholů společného česko-islandského projektu byl workshopový den vaření tradičních islandských a českých jídel pod vedením zkušených pedagogů a místních kuchařů.

Projekt Back to traditional cooking (Zpět k tradičnímu vaření) nejen posílil mezinárodní vztahy mezi žáky, ale také umožnil oběma skupinám komunikovat v anglickém jazyce. Žáci měli také mimo jiné možnost se účastnit běžné výuky, ochutnat islandský školní oběd, poznat nové islandské kamarády, anebo zažít výukovou hodinu zaměřenou na well-being. Kromě strávených dní v základní škole měli čeští žáci také možnost navštívit Střední školu Menntaskóli Borgarfjarðar, kde měli příležitost blíže poznat islandský vzdělávací systém a diskutovat a sdílet své zkušenosti s ředitelem této prestižní školy.

Island, ilustrační foto.
Roudnická škola Karla Jeřábka vyjede už podruhé na Island. Kvůli jídlu

Mezi prvními gastronomickými zastávkami na cestě po krásách Islandu byla Sturlureykir Horse Farm, kde měli žáci možnost ochutnat chléb pečený v zemi. Pečení chleba v zemi za pomoci geotermálního tepla je fascinujícím a ekologickým způsobem přípravy tradičního islandského chlebu. Poté proběhla ukázka koní a přednáška o jejich důležité roli v islandské kultuře.

Žáci dále navštívili sopečné útvary Grábrókargígum a Saxhóll, vodopády Hraunfossar, Barnafoss a Gullfoss, které je okouzlily svou přírodní krásou. Dále navštívili museum The Settlement Center a místní knihovnu, kde se žáci dozvěděli o historii a kulturním dědictví Islandu. Velmi zajímavá byla prohlídka sociálního centra v Borgarnes. Islandští žáci ukázali českým žákům místo, které představuje důležitý zdroj podpory jejich osobního rozvoje, vzdělání a sociálního života. Centrum poskytuje prostředí, ve kterém se mohou děti po škole učit, relaxovat a bavit se, a přispívá tak k celkovému zlepšení jejich kvality života. Cesta pokračovala do Reykjavíku, kde žáci prozkoumali hlavní město Islandu a jeho živou atmosféru včetně místních kulinářských specialit.

Lovosické gymnazisty navštívil kriminalistický technik.
Gymnazisty v Lovosicích navštívila policie. Ukázala jim práci kriminalistů

Mezi významný gastronomický zážitek týdne se postarala návštěva rajčatové farmy Friðheimar, kde se žáci dozvěděli o pěstování rajčat. Jednou z nejzajímavějších věcí na farmě je fakt, že se jedná o skleníkovou farmu, kde se rajčata pěstují po celý rok. Díky speciální technologii a geotermální energii, která je na Islandu hojně dostupná, je možné udržet optimální klima pro růst rajčat i v extrémních klimatických podmínkách. Jedním z vrcholů návštěvy Friðheimar byla ochutnávka jídel připravených z čerstvých rajčat z farmy. Servírují se zde různé pokrmy, jako jsou rajčatová polévka, pizza, těstoviny a další speciality, ve kterých jsou rajčata hlavní ingrediencí. Žáci tak mohli ochutnat nejen vynikající jídlo, ale také si vychutnat autentický chuť čerstvých rajčat, která jsou pěstována přímo na místě. Celkově je Friðheimar fascinujícím místem, které kombinuje zemědělství, gastronomii a turismus a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do světa islandského zemědělství a kulinářských tradic.

Cestou do městečka Arnarstapi se žáci zastavili na úchvatném místě, na pláži Ytri Tunga. Jedním z hlavních lákadel této pláže jsou právě tuleni, kteří sem často připlouvají, aby si odpočinuli na pobřeží nebo se vyhřívali na slunci. Pro žáky to byla jedinečná příležitost pozorovat tyto majestátné mořské savce ve volné přírodě, jak si plavou v oceánu nebo si leží na skalách.

ZŠ Všehrdova z Lovosic při akci Ukliďme Česko.
Školáci z Lovosic se chopili pytlů a uklízeli město. Vysloužili si dobrotu

Protože pramenitá voda může být ceněnou ingrediencí v kulinářství díky své čistotě, mineralizaci a unikátní chuti, podnikli žáci návštěvu pramene Ölkelda. Islanďané tvrdí, že pravidelná konzumace vody z Ölkelda může mít pozitivní účinky na trávení, metabolismus a obecně na celkové zdraví a vitalitu. Žáci si naplnili lahve přímo z pramene a vychutnali si tak čistou, nezpracovanou vodu přírody.

A nakonec, jako skvělé zakončení celého dobrodružství, byli žáci svědky magického jevu polární záře, která poslední den týdne ozářila noční oblohu svými tanečními světly.

Tato nezapomenutelná zkušenost spojení kulinářského dobrodružství s kulturní výměnou poskytla českým a islandským žákům jedinečnou příležitost nejen poznat nové kulinářské poklady, ale také prohloubit porozumění a respekt k různorodosti kultur a tradic.

Martina Křížová
učitelka ZŠ Karla Jeřábka, Roudnice n. L.