Neziskový projekt Žena regionu, který se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, si vzal za cíl ocenit úsilí a obětavost všech činorodých žen. Nehledáme osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominujte je na www.zenaregionu.cz.

Jedenáctý ročník Ženy regionu odstartoval 1. dubna a kdokoliv z veřejnosti může prostřednictvím webových stránek přihlásit do ankety jakoukoli zajímavou ženu starší 18 let. Chceme tak ve spolupráci s veřejností ocenit poctivou a soustavnou práci žen, kterou okolí vnímá často jako samozřejmou.

„Projekt je zaměřený na všechny akční, činorodé a podnikavé ženy, které nenajdete na obálkách časopisů nebo v televizi. Naopak. I přes vše, co pro své okolí dělají, neočekávají žádnou slávu. Často ani poděkování. Proto bych ráda vyzvala všechny, kteří mají ve svém okolí takovou dámu, aby ji bez váhání do ankety přihlásili,“ uvedla zakladatelka projektu Žena regionu Denisa Kalivodová.

Každý rok se díky Ženě regionu můžeme seznamovat s příběhy žen, které pomáhají nemocným, dětem, seniorům, provozují zvířecí útulky, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu, podílejí se na veřejném životě a svým aktivním přístupem motivují a obohacují své okolí. Najdou se takové i ve vašem kraji?

„Může jít o přítelkyni, matku, sestru, kolegyni z práce, kamarádku. Silných příběhů je nespočet. O to více v době, kdy se celá republika musí spoléhat na práci zdravotních sestřiček, lékařek, uklízeček, pokladních, dobrovolnic a jiných odvážných žen,“ dodala Kalivodová.

Umístění jednotlivých soutěžících bude zveřejněno vždy v rámci slavnostního vyhlášení regionálního kola v daném kraji. Do té doby bude výsledné pořadí účastnic tajné. Absolutní vítězka pro celou Českou republiku, která získá od veřejnosti nejvyšší počet hlasů, bude vyhlášena v rámci slavnostního galavečera v Senátu PČR v Praze.

Kateřina Přibylová