V Litoměřicích se chystá jedinečná akce, která otevře brány k budoucnosti pro naše mladé občany. Městská kulturní zařízení v Litoměřicích a Okresní hospodářská komora v Litoměřicích ve spolupráci s městem Litoměřice, Inovačním centrem Ústeckého kraje a Úřadem práce Litoměřice pořádají dvě spojené akce s názvem Techdays - veletrh technického vzdělávání a Výstava škol aneb Vzdělání budoucnosti.

Veletrh Výstava škol a Techdays na Zahradě ČechZdroj: se svolením MKZ LitoměřiceVeletrh vzdělání je určen především pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol, kteří stojí před důležitým rozhodnutím ohledně volby dalšího vzdělávání. Výstava škol bude hostit celkem 25 středních škol s různými studijními programy, které pokrývají širokou škálu oborů.

Návštěvníci budou moci získat detailní informace o studijních plánech, kariérním růstu a dalších aspektech spojených se vzděláním.

Kromě škol se na akci představí také firmy, které nabídnou pohled na profesní příležitosti pro budoucí absolventy, což studentům poskytne lepší představu o pracovních pozicích dostupných v regionu. Dále se na výstavě představí Armáda ČR, Policie ČR, Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ústeckého regionu a další subjekty.

Veletrh Výstava škol a Techdays na Zahradě ČechZdroj: se svolením MKZ LitoměřiceV rámci doprovodného programu budou v pavilonu H po oba dny akce probíhat odborné prezentace, přednášky a videoprojekce. V pátek od 14.00 do 16.00 hodin mají návštěvníci možnost zapojit se do diskusního workshopu, který má za cíl podpořit technické vzdělávání - Techdays.

Hlavními tématy budou perspektiva absolventů technických oborů, lesk a bída duálního vzdělávání a aktuální situace a vývoj na trhu práce.

Uskuteční se také soutěž o hodnotné ceny, která bude probíhat po celou dobu konání akce. Hlavní výhrou je Apple IPad.