Oficiální zahájení se uskutečnilo v malé tělocvičně, a to zpěvem Roudnického dětského sboru pod vedením manželů Zrzavých. Po proslovu paní ředitelky Mgr. Olgy Maťákové usedla do křesla pro hosty ke vzpomínkovému rozhovoru paní Mgr. Renata Gottfriedová, která pracovala na naší škole od roku 1963.

Nejprve jako učitelka a později jako zástupkyně ředitele pana Františka Jelena. Ve své funkci setrvala i za vedení dalšího ředitele pana Mgr. Miroslava Hoskovce. Ten v roce 1992 odešel do důchodu a novým nástupcem se stal pan Mgr. Pavel Vičl. Za jeho působnosti ještě chvíli paní Mgr. Renata Gottfriedová na škole učila. Závěrem pan starosta Ing. František Padělek a paní ředitelka popřáli naší škole mnoho dalších skvělých let a úspěchů ve vzdělávání.

Co je nového v Roudnici nad Labem: OC Říp, Billa i „voška“
Co je nového v Roudnici nad Labem: OC Říp, Billa i „voška“

Historická výstava probíhala v jednotlivých patrech. V každém patře byly vystaveny předměty k danému období, od roku 1912 až po současnost. Návštěvníci mohli vidět unikátní staré školní lavice a vzácné předměty z konce 19. století. Do příprav a výzdoby se zapojily všechny třídy a všichni zaměstnanci školy.

Kolektiv zdejší školní jídelny připravil na oslavu výtečný raut s mnoha výbornými pochoutkami. Nechyběly obložené chlebíčky, koláčky, buchty a další dobroty. Akce byla doplněna zapůjčenou výstavou z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze. Výstava prezentovala nejzajímavější vysvědčení od 18. století a nesla název „Od Marie Terezie po dnešek. Vysvědčení v proměnách času“.

Podívejte se, co je nového v Roudnici nad Labem
Foto: Restaurace, kavárny i banky. Podívejte se, co je nového v Roudnici

Po dobu oslavy probíhaly tvůrčí dílny. Hosté si tak mohli zkusit tvoření z přírodnin, malovat na kameny, psát perem nebo brkem, vyrobit anděla nebo si zajít do badatelské laboratoře na pokus s cukrovou duhou.

Den otevřených dveří spojený s oslavou 110. výročí školy navštívilo přes 350 návštěvníků. Děkujeme rodičům za spolupráci a hostům za podporu. Jsme rádi, že jste přišli slavit s námi.

Mgr. Nikola Černostová, učitelka

Otisky prstů i elektřina. Den vědy na gymnáziu zaujal.
FOTO: Otisky prstů i elektřina. Den vědy na litoměřickém gymnáziu zaujal