„S tvůrci našeho Fylmu, jsme se hned zkraje shodli, že hudba by měla být současná, energická, místy dost šílená. Tedy podobně, jako je hlavní hrdina té komedie, bláznivý i vysmátý fotbalista Lavi. Diváci se tu už můžou těšit na moderní, svěží i energickou klubovou muziku, zní tu i můj oblíbený hip-hop, který si užívám, jako mé publikum. A třeba i house,“ už se svěřil Deníku Vojtaano, mladík s hlavou holou jako jeho koleno.

Altros Rockfest, ilustrační fotografie.
Blížící se Altros Rockfest nabídne celou řadu žánrů i kapel

„Sáhl jsem i ještě po pár svých starších, osvědčených hitovkách, kterými bavím koncerty. Třeba svou oblíbenou valící se „Lavinou“, neučesanou „Haluzí“ i kontroverzním kouskem „Máš Koks?!“. I ty doplní moje nové songy v různých žánrech či jazycích. Tak třeba přímo „Downtown“ je nadupaná, anglicky zpívaná pecka. A kromě českých textů tu pak zní i thajština,“ slibuje svým věrným Litoměřičák, který se ovšem z rodného města za prací i rodinou stěhoval na okraj Prahy. I když na sever se rád vrací, užil si nedávno v Letním kině v Ústí Majáles a o týden později i Liberecký Majáles ve Vratislavicích.

„Jelikož se v případě snímku „Vyšehrad: Fylm“ jedná hlavně o komedii, dovolili jsme si místy hudební doprovod i záměrně shodit, parodovat ho v rozumné míře. Dojemné momenty jsme tak podpořili až přehnaně jemnou orchestrální hudbou, nebo třeba linkou zahranou jen na ukulele.

Litoměřický Bezva Fest byl bezva tropickému počasí navzdory.
FOTO, VIDEO: Ben Cristovao i Pokáč. Litoměřice žily Bezva Festem

Záporní hrdinové tu mají temný hudební motiv, Laviho noční eskapády zas doprovází již zmiňovaná klubová muzika,“ ohlíží se Vojtaano.

S finální podobou hudby mu vypomáhala už celkem tradiční sestava, Ondřej Žatkuliak, Daniel Vrba, Petr i Pavla Zemanovi. „Ondra s Danem mi v Rooftop studiu vždy vyladili zvuk, dali trackům ten správnej popovej, našlapanej feel,“ rád se chlubí Vojta osobitostí snímku.

Pochvaluje si, jak je Petr Zemanem nadanej multiinstrumentalista, který mu pomohl s orchestrálními pasážemi. Jeho manželka Pavla Zeman se pak Vojtaanovi do filmové novinky moc ráda postarala o ženské vokály.

A Vojtěch líčí: „Náš společný cajdák „Nikdo“, točil jsem ho s Pavlou Zemanovou, vyšel jako doprovodný klip komedie „Vyšehred: Fylm“.

Radek Strnad

Námaha se vyplatila. Turisté z Lovosic objevili Mumlavský vodopád.
FOTO: Námaha se vyplatila. Turisté z Lovosic objevili Mumlavský vodopád